Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Coinbase’in Base Ağı da Memecoin Çılgınlığına Katılıyor

Blok zinciri, Coinbase'le ilişkisi nedeniyle bireysel yatırımcılar arasında büyük ilgi görüyor.

26 Mart 2024 12:51

Güncellenme: 26 Mart 2024 14:12

Kripto borsası Coinbase tarafından OP Stack üzerinde inşa edilen Base, ağustos ayında yayına girdi ve kendi halinde bir büyüme kaydetti. Ancak bu durum son birkaç hafta içerisinde değişti ve ağın bu ayın başında 450 milyon dolar olan TVL’si bugün itibarıyla yaklaşık 1 milyar dolara yükseldi.


Blok zinciri tarayıcıları, ağdaki işlem etkinliği son birkaç aydır günde ortalama 500.000'in altındayken, şimdi üç kat artarak günde 1,5 milyonun üzerine çıktığını gösteriyor. Benzersiz adreslerin sayısı da iki katına çıkarak 65.000 cüzdana ulaşıyor.Bazı piyasa gözlemcileri, Coinbase'in borsa ve cüzdan uygulamalarından Base'e doğrudan erişim sağlamasının, ağı kullanıcıların ilk tercihi haline getirmiş olabileceğini söylüyor.


Verilere göre, kedi temalı toshi (TOSHI), thank you base god (TYBG), normie (NORMIE) ve brett (BRETT) gibi token’ların fiyatları geçtiğimiz hafta %1.300'e kadar arttı ve kümülatif işlem hacimlerinde 1 milyar doları aştı.


CoinGecko verilerine göre, merkeziyetsiz borsa Aerodrome'un AERO'su ve Seamless'ın SEAM'ı gibi teknik projelerin token’ları da yine geçtiğimiz hafta boyunca %90'a kadar yükseldi. Bu yükselişler, ağa son 24 saat içinde 1,8 milyon dolar kazandırdı.


Optimism geliştiricisi Michael Silberling’in Twitter gönderisine göre, Base'deki meme coin'lerin popülerlik kazanması yüksek gaz ücretleriyle sonuçlandı. Hatta bu ücretler, Dencun yükseltmesi öncesinde ödenen ücretleri geride bıraktı.


Daha Fazla Oku

    baseCoinbasememecoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk