Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Coinbase: Uzun Vadeli Yatırımcılar Çalkantılı Dönemlerde BTC Satmıyor

Kripto borsasına göre, spekülatör satişları fiyatlari düşürürken uzun vadeli yatırımcılar varlıklarını koruyor.

13 Temmuz 2022 12:44

Güncellenme: 13 Temmuz 2022 15:13

Kripto borsası Coinbase, uzun vadeli bitcoin yatırımcıların, kripto para biriminin 20.000 dolar’ın altına düşmesiyle spekülatörlerin piyasadan kaçtığını, buna rağmen uzun vadeli yatırımcıların son haftalarda varlıklarını koruduğunu açıkladı.


Coinbase kurumsal araştırma başkanı David Duong, Salı günü yayınlanan aylık raporunda, "Son BTC satışı neredeyse sadece kısa vadeli spekülatörler tarafından gerçekleştirildi" dedi.


Rapora göre, yatırımcıların bu ısrarlı davranışı kripto para biriminin Federal Rezerv kaynaklı bir ayı piyasası durumunda hayatta kalacağına ve nihayetinde kaydi bir varlık alternatifi veya dijital altın olarak gelişeceğine dair bir güven işareti olabilir.


Duong, yatırımcılar tarafından bitcoin varlığının elde tutulmasını olumlu bir duyarlılık göstergesi olarak nitelendirdi ve ayı piyasasının ortak bir özelliği olan spekülatör satışı karşısında arz-talep dengesini sağladığını belirtti.


Coinbase Analytics tarafından izlenen zincir üstü veriler, yatırımcıların şu anda toplam 21 milyon Bitcoin arzının yaklaşık %77'sine sahip olduğunu gösteriyor. Rakam, Ocak ayının başındaki en yüksek seviye olan %80'den biraz uzakta olsa da, 2017 sonundaki boğa koşusunun zirvesi sırasında gözlemlenen %60'lık zirvenin oldukça üzerinde. Veriler, 3,5 yıl içinde spekülatörlerden yatırımcılara önemli miktarda servet dağıtıldığını gösteriyor.


"Kaçamak Dip" başlıklı rapor, uzun vadeli yatırımcıları kripto para birimini en az altı ay tutan cüzdanlar olarak tanımlıyor.


Spekülatörler olarak nitelenen kesim ise, tipik olarak, kısa dönemler için varlık satın alan ve kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından kâr etmek için stratejiler kullanan sofistike katılımcılar veya bireysel tüccarlardan oluşuyor. Spekülatörler, Fed politikasındaki değişiklikler gibi makroekonomik faktörlere daha duyarlı.


Bitcoin, ağırlıklı olarak Fed'in yüksek enflasyonla mücadele etmek adına verdiği parasal sıkılaşma kararı nedeniyle bu yıl yarıdan fazla değer yitirerek 20.000 doların altına düştü.


Likidite çıkışı, kripto ekosistemindeki hatalı risk yönetimi uygulamalarını açığa çıkardı ve birçok ticaret firmasıile madencinin ödeme güçlüğü yaşamasına neden oldu. Bu yılın başlarında yönetimi altında milyarlarca dolarlık varlıkla övünen Three Arrows Capital, kısa süre önce iflas etti. Fonun iflası, borç verme platformu Voyager Digital ve Celsius Network de dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto firmasını vurdu.


Duong, "Çözülme endişeleri, kripto ekosisteminin diğer bölümlerindeki güvenlik açıklarını ortaya sererek yaşanan kayıpların birikmesine neden oldu" dedi.


CoinDesk verilerine göre Bitcoin, bu yazı yayıma hazırlanıtrken 24 saatte %1 kazançla 19.790 dolar civarında işlem görüyordu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk