Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Coinbase Raporu: USDC’den Geri Dönüş Hamlesi

Raporda, Circle'ın USDC'sine ait toplam piyasa değerinin özellikle son aylarda Tether'in USDT'sinden daha hızlı arttığı belirtildi.

27 Şubat 2024 14:57

Güncellenme: 27 Şubat 2024 15:18

Coinbase (COIN), yayımladığı araştırma raporunda Circle'ın ihraç ettiği ve piyasa değerine göre ikinci en büyük stabilcoin olan USDC'nin, dünya çapında likiditenin artması ve ABD dışında kullanımının hızla artmasıyla geri dönüş yaptığını ve son aylarda arzda keskin bir artışa yol açtığını söyledi.


Analist David Duong ve Li Liu, "USDC'nin arzı 1 Aralık 2023'ten bu yana %14,3 arttı ve toplam piyasa değeri 28 milyar dolara çıktı. USDT ise aynı dönemde %8,7'lik bir büyüme gösterdi" yazdı. USDT, Tether tarafından ihraç edilen ve 98 milyar dolarlık piyasa değeriyle açık ara en büyük stabilcoin’dir.


Analistler, USDC'nin likiditesindeki artışın "ABD'de spot bitcoin ETF'lerinin piyasaya sürülmesinin ardından kripto paranın piyasa döngüsünün yeni bir aşamaya geçmesini ve yeni sermaye girişlerine katkıda bulunması nedeniyle hem bireysel hem de kurumsal talepteki genel toparlanmayı" yansıttığını belirtti.


Raporda, USDC'nin ABD dışındaki pazarlarda da önemli bir hacme sahip olduğu bildirildi. Stabilcoin'in spot ve türev faaliyetlerindeki payının beş kat arttığı, ancak küresel olarak toplam merkezi borsa hacimlerinde (CEX) yalnızca %4'e ulaştığı ifade edildi.


Ayrıca spot ETF katalizörünün yanı sıra, likiditedeki büyümenin Coinbase'in uluslararası borsasının faaliyete geçmesi ve USDC ticaret çiftlerinin geçen yılın sonlarında rakip borsa Binance'de yeniden listelenmesinden kaynaklandığı söylendi.


Daha Fazla Oku

    USDCCoinbaseCircleusdttether

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk