Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Coin98 Yerel Stabil Coin Çıkardı

Curve ve Aave gibi DeFi platformlarının, kullanıcıları çekmek ve büyümeyi artırmak için kendi stabil coin'lerini oluşturma girişimlerinden sonra Coin98’da stabil coin için harekete geçti.

21 Eylül 2022 11:39

Güncellenme: 21 Eylül 2022 15:12

Coin98 Pazartesi günü, farklı zincirler arasında değer taşımanın bir yolu olmayı amaçlayan kendi dolara peg edilmiş merkeziyetsiz stabil coin'inini piyasaya sürdüğünü açıkladı.


DeFi protokolleri arasında kendi yerel stabil coin'lerini oluşturma yarışı kullanıcıları çekmek ve platformlardaki likiditeyi artırmak amacından dolayı ortaya çıkıyor. Curve ve Aave'nin kendi stabil coin projeleri üzerinde çalıştıkları bildiriliyor.


Stabil coin'ler, fiyatlarını genellikle ABD dolarına sabitlenmiş başka bir varlığa sabit tutan kripto para birimlerinin bir alt kümesidir. Devlet tarafından verilen (fiat money) para birimleri ve kripto varlıkları arasında önemli bir köprü görevi görüyorlar ve son birkaç yılda muazzam bir büyüme gördüler ve şu anda 1 trilyon dolarlık kripto varlık sınıfının 152 milyar dolarını oluşturuyorlar.


CUSD adı verilen Coin98 Dollar, Pazartesi günü Ethereum, BNB Smart Chain ve Solana olmak üzere üç blok zincirinde işlem görmeye başladı. Coin98 bir paylaşımında, " CUSD uzun vadede çok zincirli dünyada diğer DeFi ekosistemlerinde genişleyecek" dedi.


CUSD, Coin98 rezervinde tutulan Circle USDC ve Binance USD aracılığıyla değerini destekleyen bir stabil coin'dir. Kullanıcılar USDC veya BUSD yatırarak 1:1 oranında CUSD basabilir ve kullanabilirler. İlk aşamada CUSD'nin arzı ise 50 milyon dolar ile sınırlandırılacak.


Coin98’in blog yazısına göre, stabil coin'in akıllı sözleşme kodu güvenlik firmaları Inspex, PeckShield ve SlowMist tarafından denetlendi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kriptoda Mantıklı Bir Tartışma İmkânsız Gibi

4 Haziran 2023 11:36

2
Darkest Hour

3 Haziran 2023 13:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk