Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Citi’ye Göre Ethereum Birleşmesi Yüksek Beklentiyi Karşılayamadı

Banka, ETH token ihracının yılda yüzde 90 düşüşle 600.000 seviyesine düşeceğini öngörüyor.

20 Eylül 2022 13:04

Güncellenme: 20 Eylül 2022 15:44

Citi, yayınladığı raporda Ethereum Birleşmesi’nin gerçekleştiğini ancak geçişle ilgili oluşan yüksek beklentiye rağmen oynaklığın düşük düzeyde kaldığını söyledi.

Ethereum Birleşmesi, zamana yayılması planlanan beş yükseltmeden birincisi ve enerjiden tasarruf etme ilkesiyle PoS mekanizmasına geçişi tanımlıyordu. Citi’nin raporunda, Ethereum'un PoW dönemine göre yüzde 99,95 daha fazla enerji verimli olduğu da vurgulandı.

Banka, geçiş sonrasında madencilere artık ödül verilmediğini, bu ödüllerin yıllık bazda 4,9 milyon ETH arzına eşit olduğunu belirtirken ETH ihracının yüzde 90 düşüşle 600.000 civarına düşeceğini tahmin ediyor.Birleştirmenin gerçekleştiği ilk gündeki toplam arz, yakılan ücretlerin verilen ödüllerden daha büyük olması nedeniyle düştü.

Citi, madenciliğin kaldırılmasının etheri getiri sağlayan bir varlığa dönüştürdüğünü ve getirisinin yaklaşık yüzde 4,5 olduğunu söylüyor. Söz konusu getiri bazı geleneksel finansal araçlardan daha yüksek bir seviyeyi tanımlıyor.

ETH, gelinen aşamada madencilerin rolünü üstlenen doğrulayıcılara getiri sağladığı için ağ etkinliği biraz artarken birleştirme günündeki seviye geçmişe oranla yüksek olmadığı için ücretler nispeten düşük kaldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Gate.io Tüm Kullanıcı Bakiyelerine Rezerv Kanıtı Sundu: Oran %115

27 Kasım 2023 15:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk