Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Çin’de Bitcoin Fiyat Ticker’ı Douyin Uygulamasında Yayında

Pekin, bitcoin fiyatının ülkedeki en yaygın sosyal medya ağlarından birinde yayınlanmasına izin vererek, kripto varlıklarının ülkede kabulünün arttığını gösteriyor.

11 Nisan 2023 11:56

Güncellenme: 11 Nisan 2023 15:08

TikTok'un Çin versiyonu konumundaki Douyin, arama sonuçlarında bitcoin fiyatını göstermeye başladı.


Çin'de sosyal medya üzerindeki sıkı denetim dikkate alındığında, bu durum, Pekin'in kriptoya daha sıcak baktığının ve dijital varlık ekosistemine yönelik kontrolleri gevşeteceğinin işareti sayılabilecek büyük bir adım olarak görülüyor.


Douyin, günlük 700 milyon aktif kullancısı ile en çok rağbet gören video paylaşım platformu durumunda bulunuyor.


Çin yönetiminin bu hamlesi, Hong Kong'un kripto parayı ülkeye davet etmesi ve Çin’de devlet bankalarını kripto şirketlerinden iş talebinde bulunmasıyla eş zamanlı ilerliyor.


Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) İcra Kurulu Başkanı Leung Fung-yee  "Bu tür sanal para platformları, yatırımcı korumasını sağlayabilmek için tüm yatırımcıların güvenliğini korumalıdır” dedi.


Hong Kong'un mali sekreteri Paul Chan da  Fung-yee’nin görüşlerini blog gönderisinde paylaştığı içerikte desteklemiş ve "Web3'ün yenilikçi ve istikrarlı ilerlemesi için, hem uygun düzenlemeleri hem de gelişmeyi teşvik edecek bir strateji benimseyeceğiz. Finansal güvenliği sağlamanın ve riskleri önlemenin yanında yatırımcı koruması ile kara para aklamanın önlenmesinde de iyi bir iş çıkaracağız” dedi.


Daha Fazla Oku

    ÇinBitcoinDouyinHong Kongkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk