Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Christine Lagarde: Oğlum da Kripto Ticareti Yapıyor

ECB başkanı geçen hafta sonu Hollandalı talk show "College Tour"da konuştu.

27 Mayıs 2022 11:05

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 14:10

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, bankanın 8 trilyon euroluk bilançosunu hızla yükselen enflasyon karşısında küçültmeye çalışırken sabırlı olmaya çağırdı ve katıldığı programdaki izleyicilerden COVID döneminde merkez bankasının müdahalesi olmasaydı ekonominin karşılaşacağı zararı hayal etmelerini istedi. 

Banka, COVID-19 krizi sırasında bu kadar büyük bir müdahalede bulunmamıştı.Merkez bankasının bilançosu ekrana yansıtıldığında en azından mütevazı bir şekilde rahatsız olduğunu gösteren Lagarde , "Gelecek, zamanı gelince, evet" dedi ve düşürme planlarını vurgu yaptı.


 

AB'nin en son raporu, Euro Bölgesi enflasyonunun Nisan ayında üç ay önceki yüzde 5,1’den ve bir yıl önceki yüzde 1,6 seviyesinden yüzde 7,5'e yükseldiğini tahmin ediyor.


 

Lagarde'ın programda öne sürdüğü karşı olguya bakın. ECB, COVID-19 kapanmaları başladığında hızlı şekilde bir varlık alım paketi ile adım atmasaydı ve pandemi sürerken bu programı büyük ölçüde genişletseydi, AB ekonomilerine verilen zarar yıkıcı olurdu.


 

Kriptonun (Bitcoin dahil) hiçbir değerinin olmadığını söyleyen Lagarde, bir izleyici tarafından dijital varlıklara sahip olup olmadığı sorulduğunda hayır cevabını verdi ancak oğlunun yatırım yapmasına izin verdiğini açıkladı. Oğlunun başarısından ya da eksikliğinden ise ona bahsetmediğini söyledi.
Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Stephen Alpher

Stephen, CoinDesk'in Amerika Kıtası ortak bölge haber şefidir. Daha önce Seeking Alpha'da yönetici editör olarak görev yaptı. Washington, D.C. banliyösünde yaşayan Stephen, Pennsylvania Üniversitesi'ndeki Wharton School'da finans bölümünde okudu. CoinDesk'in 1.000 dolarlık beyaz eşiğinin üzerinde BTC ve ETH'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Kripto Varlıkları Düzenleyen Sayılı Ülkeler Arasında Girmiş Olmak Oldukça Gurur Verici"

1 Temmuz 2024 18:01

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk