Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Chiliz'in CHZ Token'ı UEFA Euro Öncesi Fiyat Artışı Kaydediyor

CHZ, yedi gün içinde %20'nin üzerinde artarak piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında üçüncü en büyük kazancı elde etti.

30 Mayıs 2024 14:41

Güncellenme: 30 Mayıs 2024 15:13

Blok zinciri ve sporun kesişimini temsil eden kripto para birimi, büyük dijital varlıkların durgun seyrettiği bu dönemde piyasaya adeta heyecan kattı.


En büyük taraftar token (fan token) platformu Socios.com'a ait Chiliz blok zincirinin yerel token’ı CHZ, yedi günde %25 artarak iki ayın en yüksek seviyesi olan 15 sentin üzerine çıktı. Coingecko verilerine göre, fiyatlar bugün erken saatlerde üç haftanın en yüksek seviyesi olan 16 sente ulaştı.


Çift haneli fiyat artışı, bitcoin ve ether dahil olmak üzere piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında üçüncü en büyük fiyat artışı oldu.


14 Haziran ila 14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 24 ülkenin katılacağı Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Euro'nun heyecanı, CHZ'nin değerlemelerini artırmış görünüyor. Çoğu taraftar token’ı, Socios.com üzerinden CHZ kullanılarak satın alınıyor. Bu nedenle, kripto para birimi taraftarlar ve favori spor takımları arasındaki etkileşimin derecesini temsil ediyor.


2022 FIFA Dünya Kupası öncesinde çok daha büyük bir ralli yaşanmıştı. Token, 2022 yazında değerini ikiye katlayarak yaklaşık 30 sente ulaştı ve 20 Kasım 2022'de başlayan etkinlikten bir gün önce zirveye ulaştı. Fiyatlar o yılın aralık ayında yaklaşık %40 düştü.


Araştırma şirketi 10X Research, FIFA senaryosunun kendini tekrar etmesini beklediğini, haziran ortasına kadar yükseliş kaydedilse de sonrasında potansiyel bir satış baskısı oluşacağını belirtiyor.Daha Fazla Oku

    Chilizchzfan tokensocios.com

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk