Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Celsius, Maker Kredisini Ödedi ve 440 Milyon Dolarlık Teminatı Serbest Bıraktı

Sorunlu kripto kredi platformu Celsius, borcunun kalan 41 milyon dolarını merkezi olmayan borç verme protokolü Maker'a ödedi, zincir verilerine göre krediyi garanti etmek için tutulan 440 milyon dolarlık teminatı serbest bıraktı.

7 Temmuz 2022 16:50

Güncellenme: 7 Temmuz 2022 19:08

Likidite baskıları nedeniyle geçen ay kullanıcıların para çekme işlemlerini durduran kripto kredi platformu Celsius, en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden biri olan Maker'a bir krediyi tamamen ödedikten sonra Perşembe günü 440 milyon dolarlık teminatı serbest bıraktı.


Zincir üstü veriler, Celsius'a bağlı bir cüzdanın Maker protokolünün sabitcoin'i DAI'de kalan 41.2 milyon dolarlık krediyi geri ödediğini gösteriyor. Bu, Maker protokolünün kredinin teminatı olarak taahhüt edilen 21.962 wrapped bitcoin (WBTC) tutarındaki kısmını serbest bırakmasını sağladı.  


Ethereum blokzincirinin bitcoin eşdeğeri tokeni olan WBTC şu anda 20.400 dolar civarında işlem gördüğü için bu yaklaşık 448 milyon dolar ediyor.


Hareket, zor günler geçiren kripto kredi platformunun finansmanı için büyük bir likidite artışı anlamına geliyor. Celsius, para yatırma işlemlerinden kaçınmak için tüm müşteri çekme ve işlemlerini 12 Haziran'da durdurmuştu.


Fundstrat analisti Walter Teng, bu haftanın başlarında CoinDesk'e Celsius'un serbest bıraktığı teminatın "merkezi borsalarda veya alacaklı taleplerini ve müşteri para çekme işlemlerini karşılamak için tezgah üstü yoluyla satılabileceğini" söyledi.