Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Celestia’nın TIA Token’ı “Modüler” Anlatısıyla Yüzde 22 Arttı

Yerel platformlarda TIA stake etmek, kullanıcılara yüzde 15 ila 17 arasında getiri sağlıyor ve kripto para birimine olan talebi artırıyor.

5 Ocak 2024 12:05

Güncellenme: 5 Ocak 2024 12:20

Celestia'nın TIA token’ı, son 24 saat içinde %22'nin üzerinde değer kazanarak blok zincirinin altında yatan teknolojiye yönelik artan hype'ın yanı sıra staking’lerin ivme kazanmasıyla piyasa eğilimini tersine çevirdi.


CoinGecko'dan alınan verilere göre, token son 24 saat içinde yaklaşık 800 milyon dolarlık işlem hacmi kaydetti ve bugüne kadarki en yüksek işlem hacmine ulaştı.


Ödüller karşılığında kripto para birimi ağlarına para kilitlemeyi ifade eden staking, TIA token’ıyla bir araya geldiğinde yatırımcılara yüzde 15 ila 17 arasında getiriler sağladı. ABD 10 yıllık Hazine bonosu tarafından sunulan yüzde 4'lük oranla kıyaslandığında alışılmadık derecede yüksek olan getiri, kripto para biriminin talep çekmesinde büyük rol oynadı. Bugün itibarıyla TIA’nın piyasa değeri 2 milyar doların biraz altında seyrediyor. Boğa piyasasında değerlemeler büyüdükçe katılımcılar hem ödüllerden hem de stake edilen sermayeden kâr elde etmeye devam edebilirler.


Ayrıca, Celestia blok zinciri üzerine inşa edilen projelerden stake gerçekleştirenlere airdrop dağıtılması da beklentiler arasında yer alıyor.


Bu haftanın başlarında, çok katmanlı blok zinciri protokolü Dymension, DYM token’larını TIA stake edenler de dahil olmak üzere bir dizi piyasa katılımcısına airdrop’ladı. Boğa piyasası senaryosunda ise büyük boyutlu değerlemeler katılımcıların yalnızca TIA stake ederek yüksek kazançlar elde edebileceği ve token’a olan ilginin artabileceği anlamına geliyor.


“Modüler Çağ”

Modüler blok zinciri Celestia, mainnet beta sürümünü ekim ayında kullanıma sundu ve tahmini 580 bin kullanıcıya TIA token aktardı. İlk işlemler Binance ve OKX gibi borsalarda yaklaşık 2,30 dolardan başladı.


Bu tip blok zincirleri, yalnızca merkeziyetsizlik ve güvenlik uğruna ölçeklenebilen monolitik blok zincirlerinin aksine hız ve yürütme için özelleştirilmiş kanallar kullanarak ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeye çalışır.


Ayrıca Celestia, , bir blok zincirinde bulunan tüm verileri doğrulamak adına veri kullanılabilirliği örneklemesini (DAS) kullanır. Yani kombinasyonlar, verilerin aktarılma hızını artırmaya yardımcı olur.


Ağdaki gelişimleri destekleyen Celestia Vakfı, geçişi şöyle duyurmuştu: “Bu yeni bir çağın başlangıcı: Modüler çağ!”


Terim o zamandan bu yana kripto topluluğu arasında popülerleşti ve son 24 saatte Twitter paylaşımlarında “Geleceğimiz modüler çağ” ifadeleri öne çıktı.


Bu tür anlatılar kripto pazarında oldukça önemlidir ve genellikle erken yatırımcılar için büyük kazançlar sağlarlar.


Daha Fazla Oku

    tiaCelestiamodülerAirdrop

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance 2 Milyon Dolarlık Ceza Öderse Hindistan'daki Faaliyetlerine Devam Edebilecek

18 Nisan 2024 11:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk