Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

BONK, Köpek Temalı Üçüncü En Büyük Token Haline Geldi

Pazar gününden bu yana yüzde 70’ten fazla artış kaydeden BONK, dogecoin (DOGE) ve shiba inu'nun (SHIB) ardından köpek temalı üçüncü en büyük token oldu.

6 Aralık 2023 14:39

Güncellenme: 6 Aralık 2023 14:54

Köpek token’ı sezonu geri döndü, hatta bazı token’lar sahiplerinin yatırımlarını birkaç katına çıkardı.


Geçtiğimiz aralık ayında Shiba Inu temalı bir token olarak piyasaya sürülen BONK, Solana blok zincirinde görülen sermaye girişi ve bahis risklerindeki artış sebebiyle geçtiğimiz ay yüzde 1,000’in üzerinde getiri sağladı.


Pazar gününden bu yana yüzde 70’ten fazla artış kaydeden BONK, dogecoin (DOGE) ve shiba inu'nun (SHIB) ardından köpek temalı üçüncü en büyük token oldu. Token 500 milyon dolarlık piyasa değerine ulaşarak 400 milyon dolarlık FLOKI ve 350 milyon dolarlık BabyDogeCoin’i geride bıraktı.


Başlangıçta bir meme coin olarak tasarlanmış olmasına rağmen, piyasaya sürüldükten sonra Solana ekosisteminde hızlı bir şekilde benimsendi. Birkaç Solana projesi, NFT ödemelerinde BONK kullanmaya başladı.


Bonk projesi tek bir lideri bulunmayan 22 kişilik bir ekipten oluşuyor. Ekibin tümü daha önce Solana üzerinde merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) ve NFT’ler geliştirdiğinden hepsi oldukça deneyimli.


Ekim ayından bu yana Solana ekosistemine yönelik güçlü ilgi, token’ın cazibesini artırıyor. Kasım ayı başında günlük ortalama 8 milyon dolarlık işlem gören token, salı günü bu rakamı 10 katına çıkardı ve 80 milyon doları aştı.


Veriler, yatırımcıların fiyatlardaki artışla birlikte yüksek kaldıraçlı pozisyonlar da açtığını gösteriyor. Kasım ayının başında 10 milyon doların altında olan açık pozisyonlar salı günü 100 milyon dolara yükseldi.Daha Fazla Oku

    bonkSHIBDOGESolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk