Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

BofA: Kripto Kışının Bulaşma Riski Endişeleri Abartılı

Banka, Terra ağının çöküşünün, fiyat istikrarı yerine kitlesel benimsemeye öncelik verilmesinden kaynaklandığını söyledi.

20 Mayıs 2022 09:07

Güncellenme: 20 Mayıs 2022 09:16

ABD'nin en büyük ikinci bankası Bank of America'ya göre, kripto kışı olarak adlandırılan endişeler temelsiz.

 

Alkesh Shah liderliğindeki analistler, Mayıs ayı içinde, dijital varlıkların neden geleneksel varlıklara göre daha iyi performans göstermediğini merak eden yatırımcıların, kripto para ekosisteminin gelişmekte olan bir teknoloji varlık sınıfı ve yüksek büyüme, spekülasyona açık risk varlıkları gibi ekosistem ticaretine güç veren jetonlar olduğunun farkında olmaları gerektiğini belirten bir not yayımladı. 

 

Notta, dijital varlıkların, artan enflasyon, daha yüksek faiz oranları ve artan durgunluk riski de dahil olmak üzere geleneksel varlıklara benzer ters rüzgarlarla karşı karşıya olduğu vurgulandı.

 

Bankadan yapılan açıklamada, kripto ekosistemindeki bulaşma riski endişeleri ve algoritmik stablecoin terraUSD’nin çöküşü nedeniyle geleneksel piyasalardaki yayılma etkilerinin de asılsız olduğu, ancak düşüşün muhtemelen bitcoin'deki son oynaklığa destek verdiği ifade edildi.

UST’nin geleneksel varlıklar tarafından desteklenmediğinin belirtildiği açıklamada, sabit parasının kaybının daha geniş sabit para piyasasının dayanıklılığını gösterdiği çünkü en büyük sabit paraların kendi varlıklarını koruduğu belirtildi. 

 

Bank of America, Terra ağının çöküşünün, fiyat istikrarı yerine UST'nin benimsenmesine öncelik vermesi nedeniyle olduğunu ve UST'nin canlanma planları hakkında olumlu olmasa bile başarılı bir algoritmik stablecoin potansiyeli gördüğünü söyledi.

 

Notta, stablecoin düzenlemesinin algoritmik stabilcoinler için artan açıklamalara yol açması beklenirken  doğrudan bir yasağın ise olası görünmediği belirtilerek  algoritmik stabilcoinleri yasaklamanın “erken” olacağı ve ekosistemin büyümesini yavaşlatabileceği ifadeleri de kullanıldı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk