Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Blok Zinciri Tabanlı Render Network Token’ı Teknoloji Hisseleriyle Paralel Yükseliyor

Portföy yöneticisi, RNDR’nin son haftalarda iyi bir beta Nasdaq oyuncusu olduğunu belirtti.

30 Mayıs 2023 16:35

Güncellenme: 30 Mayıs 2023 16:45

Merkeziyetsiz ve GPU tabanlı rendering çözümleri sağlayıcısı Render Network’ün yerel kripto para birimi RNDR, bu ay teknoloji hisseleriyle senkronize bir şekilde toparlandı. Böylece kripto piyasasındaki durgunluğa meydan okudu.


TradingView’dan gelen veriler, RNDR’nin yüzde 6,5 değer kazanarak 2,55 dolara yükseldiğini ve şu anki fiyatların bu ayın başlarında 13 ayın en yüksek seviyesi olan 2,93 dolara ulaştığını gösteriyor. Wall Street’in teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksi de yaklaşık yüzde 8 değer kazanıyor. Bitcoin (BTC) Nasdaq’tan ayrılarak yüzde 5 oranında düşüyor ve tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri yüzde 3,5 oranında azalıyor.


Decentral Park Capital’ın portföy yöneticisi Lewis Harland, cuma günkü piyasa güncellemesinde “RNDR’nin son haftalarda iyi bir beta Nasdaq oyuncusu olduğunu” söyledi. Harland, yapay zekanın hem teknoloji hisselerinde hem de RNDR kazançlarında önemli bir katalizör olduğunu belirtti.


Bir hafta önce ABD merkezli çip üreticisi Nvidia (NVDA), artan gelir tahmininde bulundu. ChatGPT ve benzeri hizmetlere hizmetlere güç sağlamak amacıyla kullanılan yapay zeka (AI) çiplerine olan taleplerdeki artışın arzı da artırdığını söyledi.


Açıklamadan bu yana yatırımcılar, Nvidia hisselerine ve Render’ın RNDR token’ı gibi AI etkisinde kalan diğer varlıklara yönelmiş durumda.


Kripto temel analizlerinde bulunan Jason Choi, Blockcruch VIP bülteninde şu ifadelere yer veriyor: “RNDR, Apple ekosistemiyle gerçekleştirdiği entegrasyonlar, metaverse’e katılımı, yapay zeka ilişkileri ve 3D rendering becerileriyle öne çıkmaya devam ediyor.”


“GPU bilgi işlem gücüne olan talebin oyun, metaverse, mimari, animasyon, AI araçları gibi alanlarda artması bekleniyor. RNDR, 3D grafikler oluşturmak için gerekli olan pahalı bilgi işlem ekipmanlarına daha erişilebilir bir alternatif sunabilir.”


Tüm bu gelişmelerin yanı sıra RNDR, Apple’ın piyasaya sunacak olduğu sanal gerçeklik headset'ini Render Network’ün merkeziyetsiz grafik rendering ağını kullanarak geliştirdiğine dair söylentilerle daha da popüler hale geliyor.Daha Fazla Oku

    Render NetworkNasdaqappleRNDRyapay zeka

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Merkeziyetsiz Finansın ARC Reaktörü: RWA Tokenizasyonu

30 Eylül 2023 11:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk