Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

BlockFi İflasını Açıkladı, Piyasadan Ilımlı Bir Reaksiyon Geldi

Kripto kredi şirketi BlockFi’dan gelen iflas haberine rağmen piyasada yeşil bir görünüm var

29 Kasım 2022 13:02

Güncellenme: 29 Kasım 2022 13:27

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin düne kıyasla yüzde 1,62’lik artış göstererek 16 bin 485 dolardan işlem görerek, hafta sonundaki seviyesine geri dönüş yapmış durumda.


Konu hakkında değerlendirmede bulunan Futurance & Fexobit Hazine ve Araştırma Müdürü Sercan Yıldırım, “Dört saatlik grafiğe baktığımızda 21 barlık hareketli ortalaması olan 16 bin 417 dolar seviyesi üzerinde kaldıkça alıcıları cesaretlendirmesi muhtemel. MACD indikatöründe ise negatif görünüme rağmen indikatörde dip seviyesinden pozitife dönüş sinyalleri veriyor. Gün içerinde olumlu görünümün güçlenmesi için 16 bin 550 dolar ara direncinin üzerinde kapanışların yapılması kritik olacak. Bu seviyenin kırılması durumunda BTC, 16 bin 685 dolar direnç seviyesini hedefleyebilir. Olası geri çekilmelerde 16 bin 417 dolar aşağısında kalındıkça 16 bin 150 dolar ve 16 bin dolar destek seviyelerine yeniden dönüşler olası görülüyor.”


CoinDesk’e konuşan Hashdex’in CEO’su Marco Sampaio “FTX kaynaklı zincirleme etkinin devam edip etmediğini görmemiz gerekiyor. Makroekonomik gelişmelerin buradaki rolünün farkındayız. Çin tarafından gelen baskı kripto ve diğer riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturuyor” diye konuşuyor.


Bir balina tarafından kripto para borsası Binance’e 73 bin ETH yollanmasının ardından yüzde 4’lük değer kaybı yaşayan Ethereum’da ise şu sıralar yukarı hareketlilik söz konusu. Düne kıyasla yüzde 3,58’lik artış kaydeden Ethereum şu sıralar 1,214 dolardan işlem görüyor.


“Piyasa şu anda acı çektiriyor ama…”


Hashdex CEO’su Sampaio kriptoya yatırım yapan uzun vadeli yatırımcının bekleme pozisyonuna girdiğini söylüyor: “Piyasaların düşüp kalktığını biliyoruz. Bana sorarsanız ‘zaman verin’ derim. Şu anda acı çektiriyor fakat bu senaryonun sonsuza kadar devam etmeyeceğini düşünüyoruz.”


Piyasa değeri bakımından diğer büyük kripto paralarda da kayda değer artışlar var. Binance Coin (BNB) yüzde 3,49’luk, XRP yüzde 2,58’lik ve Dogecoin ise yüzde 8,16’lık yükseliş kaydetmiş durumda.


Hisse senedi piyasaları ise ABD Merkez Bankası’nın (Fed) sıkı para politikasına devam edeceğine dair sinyallerin verilmesinden kaynaklı satış baskısı altında. New York Fed Başkanı John Williams’ın faiz oranlarında düşüşün 2024 yılına sarkabileceğini söylemesinin ardından St. Louis Fed Başkanı James Bullard’dan da benzer açıklamalar gelmesiyle Nasdaq dünü yüzde 1,58’lik, Dow Jones yüzde 1,45 ve S&P 500 ise yüzde 1,54’lük değer kaybetmiş vaziyette.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CSATR “TOP10 Blockchain Saldırısı, Güvenlik Açıkları ve Zayıf Yönleri” Raporu Üzerine Toplandı

25 Eylül 2023 13:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk