Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: BlackRock Haberiyle Silkelenen Kripto Piyasası Hack Vakalarıyla Sarsılıyor

Haftanın son gününde kripto piyasasında yatay fakat yeşil bir görünüm söz konusu.

5 Ağustos 2022 09:31

Güncellenme: 5 Ağustos 2022 09:35

Son 24 saatte yüzde 0,84’lük artış kaydeden dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin 23 bin 376 dolar seviyesine tutunurken, Ethereum da 1,674 dolar bandında 1,674 dolar seviyesinde işlem görüyor. Binance Coin yüzde 3 artarak 314 dolara yükselirken, XRP ise yüzde 1’e yakın mütevazı bir artış yakalamış durumda.


Bu yazı kaleme alınırken günün en çok kazandıranı yüzde 36’lık artışıyla FLOW olurken, yüzde 7,96’lık değer kazanan Waves ve yüzde 7’lik yükseliş yakalayan Zcash de diğer öne çıkan coin’ler arasında yer alıyor.


Geleneksel finans piyasasının yerleşik oyuncusu yatırım bankası devi BlackRock’ın kripto para borsası Coinbase’le iş birliğine gitmesi, kripto piyasası üzerinde olumlu bir etki yaratmışa benziyor. Keza NASDAQ’da işlem gören Coinbase hisselerinde de öyle: BlackRock’la yapılan iş birliğinin duyurusunun ardından Coinbase’in hisseleri yüzde 10 değer kazandı.


Madalyonun öbür yüzünde ise çapraz zincir köprü şirketlerinin uğradığı saldırılar var. Geçtiğimiz yıl içerisinde kaydedilen 13 saldırı sonucunda bu alanda faaliyet gösteren kripto şirketleri 2 milyar dolara yakın kayıp yaşamış durumda.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk