Layer 2

E-Bülten

Piyasalar

BitMEX, Ethereum Birleşmesine Karşı Çıkarken Potansiyel 'ETHPoW' Bölünmesi Konusunda Strateji Sunuyor

BitMEX analistleri, Ethereum'da tehdit altındaki bir çatalın yatırımcıların ilgisini çekebileceğini söylüyor.

3 Ağustos 2022 12:38

Güncellenme: 3 Ağustos 2022 15:22

Bazı Ethereum madencilerinin, dünyanın en büyük ikinci blockchainin Eylül ayından itibaren çevre için daha iyi olması gereken yeni bir "proof-of-stake" sistemine geçtiğinde ayrılabileceği spekülasyonundan daha fazlası olacak.

 

Ancak Ethereum "Birleşmesi" için hala en azından bir ay var, bazı analistler herhangi bir olaydan kar elde etmek için kalemlerini çeşitli stratejiler üzerinde çalışıyorlar.

 

Decrypt'e göre, Çinli kripto madencisi Chandler Guo, Ethereum blockchainini çatallamak ve Ethereum'un şu anda kullandığı "iş kanıtı" (PoW) sistemine bağlı kalarak bir spinoff oluşturmak için bir kampanya başlattı.

 

Olay, Guo'nun Çince bir tweet'ine dayanıyordu: "Ethpow yakında gelecek". " Ethereum'u bir kez çatallıyorum, tekrar çatallayacağım!"

 

Kripto para birimi, birleşme sonrası ETH olmazdı. Decrypt'e göre, çatal veya kod değişikliği ile Guo, ETHPOW adlı yeni bir kripto para birimi yaratacaktı.

 

BitMEX'teki yatırım araştırma analistleri, yeni bir zincirin yatırımcıların ilgisini çekebileceğini savunan bir blog yazısı yayınladı.

 

Analistler, "ETHPoW'un karşılaştığı birçok teknik zorluk olmasına rağmen, zincir hayatta kaldığı sürece, madalyonun etrafında olumlu anlatılar olabileceği ve önde gelen merkezi borsaların bunu listelemesi muhtemel görünüyor" dedi.

 

BitMEX tarafından belirtildiği gibi:BitMEX, "Yukarıdaki ticareti yaparak, neredeyse sıfır riskle potansiyel olarak ücretsiz bir şekilde daha fazla USD kazandınız! Fiyat hareketleri gibi yalnızca belirli risk türlerini göz önünde bulundururken sıfır risk, "dedi.

 

BitMEX analistleri, "ETHPoW çok fazla heyecan yaratabilir ve ETH vs ETHPoW'un, en azından başka bir ilginç dinamik ortaya çıkana kadar, bölünme sonrası popüler bir ticaret çifti olacağını tahmin ediyoruz" dedi.

 

Ancak diğerleri bu çabayı neredeyse tamamen reddediyor.

 

DeversiFi'nin kurucusu Will Harborne'a göre, ETHPoW ticaretinden elde edilecek çok az kar var.

Harborne, CoinDesk'e yaptığı açklamada, "Makaledeki stratejiden ne kadar az şey olabileceği, normal insanlar bir şans elde etmeden önce otomatik olarak 'maksimal çıkarılabilir değer' (MEV) botları tarafından alınacak" dedi. "Gerçekte, bunu yapmaya hazır botlar olacak, sahip oldukları her belirteci ETH için takas edecek (çünkü ETHPoW'daki diğer tüm belirteçler Birleşmeden sonra değersiz olacak)."

 

Harborne, botların, normal insanlar tarafından gönderilen işlemler yerine, işlemlerinin dahil edildiğinden emin olmak için madencilere doğrudan erişim kullanacağını öngördü.

 

Normal bir insan bunu manuel olarak mümkün olduğunca hızlı yapmaya çalışsa bile, muhtemelen bunu başaramazsınız" dedi. "Eğer gerçekleşirse ETHPoW büyük bir karmaşa olacak ve herkes bir hafta içinde bunu unutacak."

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk