Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitget CEO’sundan Spot ETH ETF 19b-4 Başvurusunun Onaylanmasına İlişkin Açıklama

SEC'in kararı, bitcoin ETF'sinin etkisine benzer şekilde, ether’in benimsenmesini ve ana akım kabulünü artırmak için potansiyel bir katalizör olarak görülüyor.

27 Mayıs 2024 16:51

Güncellenme: 27 Mayıs 2024 18:09

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ether (ETH) ETF'si için 19b-4 başvurusunu onaylayarak kripto para piyasasında önemli bir dönüm noktasına imza attı. SEC tarafından oluşturulan 19b-4 kuralı, borsalarda işlem gören menkul kıymetleri denetlemeyi amaçlıyor ve yatırımcılara ether için denetimli bir yatırım kanalı sağlamada çok önemli bir adımı temsil ediyor. Bununla birlikte ETH ETF'sinin, ETF'nin yapısı ve yönetimi hakkında ayrıntılı bilgi içeren S-1 kayıt beyanının onaylanması gerekiyor. Sonuç olarak piyasa, ETH ETF'sinin en erken 2-3 hafta ya da en geç 1-2 ay içinde başarıyla listelenmesini bekliyor.


Temel neden: SEC'in kararı, bitcoin ETF'sinin etkisine benzer şekilde, ether’in benimsenmesini ve ana akım kabulünü artırmak için potansiyel bir katalizör olarak görülüyor. Şu anda, kritik ABD seçimleri döneminde, ABD nüfusunun yaklaşık %20'si kripto para kullanıcısı ve her iki siyasi parti de seçmenleri çekmek için kripto para sahiplerinin lehine politikalar uygulamak için yarış içinde. SEC'in ETH ETF'ye yönelik duruşundaki 180 derecelik dönüş, ABD'de kripto varlıklarının yaygın olarak benimsenmesini de yansıtıyor.


Piyasa etkisi: Piyasanın tepkisi genel olarak olumlu oldu. 19b-4 başvurusunun onaylanması, ETF için tam onay olasılığını artırıyor ve ABD sermaye piyasalarında daha sonra listelenmesi sadece bir zaman meselesi. ETH'nin fiyatı, onay beklentisiyle son yedi işlem gününde yaklaşık %25 oranında yükseldi. ETH ETF'sinin başarılı bir şekilde onaylanmasıyla birlikte, geleneksel fonların doğrudan ETH satın alması için önemli bir satın alma gücü haline gelebilir. ETH'nin düşük sayılabilecek piyasa değeri göz önüne alındığında, fon girişi önemli bir etkiye sahip olabilir ve potansiyel olarak ETH'yi gelecekte 4.800 dolar gibi yeni bir yüksek seviyeye çıkarabilir.


Sektör üzerindeki etkisi: ETH ETF'sinin onaylanmasının ether’in güvenilirliğini artırması ve daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekmesi, piyasa değerinin büyümesini daha da artırması ve kripto varlıkların küreselleşmesini ve yaygın olarak benimsenmesini teşvik etmesi bekleniyor.


Daha Fazla Oku

    SECether etf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk