Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitget Analistinden Temmuz 2024 Piyasa Tahminleri

ETH/BTC döviz kurunun yukarı yönlü toparlanmasını sürdürmesi muhtemel.

8 Temmuz 2024 15:47

Güncellenme: 8 Temmuz 2024 17:42

Temmuz ayında BTC ve ETH’nin performansı başlıca aşağıdaki faktörler tarafından etkilenebilir:


  1. Makroekonomik çevre: FED Net Likidite endeksi geçtiğimiz günlerde 6,5 trilyon doları aşarak Haziran sonundan bu yana piyasaya 400 milyar dolar likidite sağladı. Bu yaklaşık iki yıldır görülen en yüksek seviye. Gelecekteki faiz oranı indirimleri beklentisiyle birleştiğinde, piyasa likiditesinin daha bol hale gelmesi bekleniyor ve bu da kripto piyasasının genel yükseliş eğilimi için faydalı.

  2. İstikrarlı Toplam Piyasa Değeri: Stabil paraların toplam piyasa değeri haziran ayında 160 milyar dolardan 162 milyar dolara yükseldi ve bu da kripto piyasasına net sermaye girişi olduğunu gösteriyor. Haziran ayında genel piyasa değerinin küçülmesine rağmen, bu durum kripto piyasasındaki kaldıracın düşük bir seviyede olduğunu ve gelecekte daha fazla yukarı yönlü hareket için yer bıraktığını belirtiyor.

BTC ve ETH’yi etkileyen temel olaylar

  1. Mt. Gox Geri Ödemeleri: Mt Gox temmuz ayı başında BTC ve BCH geri ödemelerine başlayacağını duyurdu. Daha önce, Mt. Gox 7 milyar dolar değerinde zincir içi varlık taşımış ve BTC'nin geri ödenmesinin önemli bir satış baskısına yol açabileceği endişelerini artırmıştı. Buna ek olarak, Mt. Gox BTC soğuk cüzdanı son zamanlarda olağandışı bir faaliyet göstererek piyasada potansiyel satış baskısı beklentisine yol açtı ve BTC fiyatlarında önemli bir düşüşe neden oldu.

  2. ETH Spot ETF'de İlerleme: Mayıs ayının sonunda SEC 19b-4 başvurusunu onayladı. Kısa süre önce Fidelity, 21Shares ve Grayscale revize edilmiş ETH spot ETF S-1 formlarını SEC'e sundu. ETH ETF'nin temmuz ayında ABD sermaye piyasasında resmi olarak piyasaya sürülmesi kuvvetle muhtemel; bu da geleneksel fonların doğrudan ETH satın almasına yol açabilir ve potansiyel olarak ETH için bir yükseliş eğilimi ile sonuçlanabilir.

  3. Alman hükümeti doğrudan BTC sattı.

Bu noktalara dayanarak, temmuz ayında BTC'nin fiyat aralığının 53.000 ila 73.000 dolar arasında, ETH'nin fiyat aralığının ise 2.600 ila 4.500 dolar arasında olması bekleniyor. ETH/BTC döviz kurunun yukarı yönlü toparlanmasını sürdürmesi muhtemel.


Daha Fazla Oku

    BitgetBitcoinkripto piyasa tahminiEther

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Ether, ETHE Çıkışlarının Artmasıyla %7,5'in Üzerinde Düştü

25 Temmuz 2024 13:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk