Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin'in Rekor Seviyeleri Test Etmesi, Eski Madencilerden Kaynaklanıyor Olabilir

İlk madenciler eski blok ödüllerini borsalara aktarıyor ve bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerinden geri çekilirken satış baskısına katkıda bulunuyor.

6 Mart 2024 09:55

Güncellenme: 6 Mart 2024 10:31

Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesi ve ani bir şekilde tersine çevrilmesiyle sonuçlanan hızlı fiyat yükselişi, ilk madencilerden bazılarının eski blok ödüllerini satmaya başladığı ve bitcoin'in fiyatı üzerinde baskı oluşturduğu anlamına geliyor.


CryptoQuant tarafından tespit edilen on-chain veriler, bitcoin'in 69.000 dolar civarında yeni zirvelere ulaşmasından ve salı günü 62.000 dolara düşmesinden hemen önce, yaklaşık 69 milyon dolar değerinde 1.000 bitcoin'in on yıldan daha eski adresler tarafından Coinbase'e taşındığını gösteriyor. Aynı zamanda veriler, bunların madencilerle bağlantılı olduğunu da doğruluyor. CryptoQuant analisti Bradley Park, CoinDesk'e verdiği röportajda, "Borsa emir defterinin her 100 dolarlık fiyat değişikliği için 5-10 bitcoin likidite gösterdiği göz önüne alındığında, 1.000 bitcoin’lik bir satışın önemli bir fiyat düşüşünü tetiklemesi muhtemel" diyor. "Özellikle de trader'lar salı günü olduğu gibi bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesine karşı kısa bir pozisyona girmeyi beklerken."Park, son zamanlarda borsalarda görülen bitcoin akışının, Covid-19'un şiddetinin hızla artmaya başlamasıyla 12 Mart 2020'deki %40'lık fiyat düşüşünden önce meydana gelen BTC girişlerindeki keskin artışı hatırlattığını söylüyor.


Bu satış sona erdiğinde, bitcoin 3.850 dolarda dibe vurmuştu.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcmadencilik

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk