Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin’in Fiyat Momentumu Ralli Sonrası Kalıcı Olmayabilir

Bitcoin son altı ayın en büyük tırmanışını yaşarken kripto paranın piyasa değeri 1 trilyon doların üzerine çıktı.

10 Eylül 2022 09:03

Güncellenme: 12 Eylül 2022 08:21

Kripto analistlerine göre bitcoin’deki ani sıçrama kalıcı olmayabilir.


Piyasa değeri açısından en büyük kripto para olan BTC, Cuma günü yüzde 10’un üzerinde değer kazanarak 21.000 doların üzerine çıktı ve son altı aydaki en büyük sıçramasına imza attı.


Conotoxia’da kıdemli analist Daniel Kostecki, CoinDesk’e gönderdiği e-postada, “Alıcılar aynı şekilde devam ederlerse 22.400-23.000 bandı bile gerçekçi olabilir” diyordu.148 dijital varlığın performansını gösteren CoinDesk Piyasa Endeksi de yüzde 5,8 artış gösterdi ve piyasanın 1 trilyon doları aşmasına destek verdi.


Blok zinciri çözümleri sağlayıcısı Storm Partners’da genel müdür olan Sheraz Ahmed, “Bu hareketin normal değerinin altında olan dijital varlıklar piyasasının realizasyon sürecinin bir parçası” olarak görülmesi gerektiğini belirtiyor.


Ahmed, Telegram mesajında fiyatın geri gelmesinin birden fazla unsura bağlı olduğunu söyledi. Bunlar arasında Avrupa Merkez Bankası’nın faiz artırması ve FTC Ventures’ın Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital şirketinden yüzde 30 pay alması sayılabilir. 


Bitcoin’deki bu artış piyasada tartışılmaya devam ediyor ve bunun uzun vadede pozitif bir gösterge olup olmadığı masaya yatırılıyor.


Kostecki’ye göre yatırımcılar her an “satışa başlayabilirler.”


Bitcoin fiyatı geçen ay yüzde 7,1 artmış olsa da bu ay yüzde 10,1 düşüş gösterdi. Buna neden olarak da yaz döneminin yüksek volatilitesi gösteriliyor.


Kripto hedge fon yönetim şirketi BitBull Capital’ın CEO’su Joe DiPasquale, BTC’de Cuma günü görülen aksiyonun “tipik bir kısa vadeli sıkışma” olduğunu zira makro ortamda bir değişme olmadığını belirtiyor.


DiPasquale, CoinDesk’e attığı mesajda, “Şu anda uzun vadeli bir değişim beklemiyoruz ve BTC için 20.000 dolar civarında bir akümülasyon bekliyoruz” diyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tether 100 Milyon Dolar Değerinde Bitdeer Hissesi Satın Aldı

1 Haziran 2024 11:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk