Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Günün Görünümü: Bitcoin’in Dört Günlük Düşüş Trendi Sürüyor

Dört gün üst üste yüzde 4’lük değer kaybeden Bitcoin’in performansına dair analistler “bir günde yüzde 16 değer kaybeden BTC için bu düşüş, korkutucu değil” diyor

2 Ağustos 2022 09:25

Güncellenme: 2 Ağustos 2022 09:35

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin geçtiğimiz 24 saatte yüzde 1,78’lik değer kaybederek 23 bin dolar bandının altına geriledi ve dört gündür sürdürdüğü aşağı yönlü eğilimini devam ettirdi. Ethereum ise yüzde 6’lık değer kaybıyla 1,588 dolara düşerken, Binance Coin ise yüzde 2,85’lik gerilemeyle 278,44 dolara indi.


Son 24 saatin en çok kazandıranı yüzde 14,21’lik yükselişiyle taraftar token’larının mimarı Chiliz’in coin’i CHZ olurken, Numeraire’in coin’i NMR yüzde 8,36’lık, Wax’in coin’i WAXP ise yüzde 8,11’lik artış yakaladı.


Kaybettirenler sıralamasında ise çift haneli kayıpların kazandıranlara kıyasla çok sayıda olduğu görülüyor: Filecoin (FIL) yüzde 22,13, Moonbeam (GLMR) yüzde 20, Internet Computer (ICP) yüzde 13,22, EOS yüzde 12,62, Aragon (ANT) yüzde 12 ve Optimism (OP) ise yüzde 11,78’lik değer kaybetti.


Kripto piyasasındaki aşağı yönlü hareketliliğe rağmen uzun vadeli planlarında iyimserliklerini kaybetmeyen geleneksel piyasanın temsilcileri de var. ABD menşeli banka Wells Fargo tarafından Pazartesi günü yayımlanan analizde “Dijital varlıkların dönüştürücü inovasyonunu internet, arabalar ve elektrikle eşdeğer görüyoruz” deniliyor ancak bir noktaya da dikkat çekiliyor: “Yatırım gelişiminin henüz çok erken aşamasında olunduğu için birçok yatırım riski sürüyor.”


Öte yandan kripto para borsası Huobi artık Avustralya pazarında da faaliyet göstereceğini açıklarken, Coinbase’den açıklanan verilere göre dijital varlıklardan Temmuz ayında 474 milyon dolarlık fon akışı sağlarken bu, kripto fon akışında geçtiğimiz yılda yakalanan en yüksek anlamına geliyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
KuCoin Ventures, TON Ekosistemine 20 Bin Dolarlık Hibe Sağlayacak

1 Aralık 2023 17:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk