Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Tutan Adreslerin Yarısından Fazlası Kaybediyor

Zincir üstü verilerine göre geçmiş ayı piyasalarında adreslerin çok büyük çoğunluğu para kaybetmişti.

21 Kasım 2022 17:59

Güncellenme: 21 Kasım 2022 18:18

En büyük kripto para Bitcoin’i tutan birçok adres, Koronavirüs’ün sebep olduğu Mart 2020’deki çöküşten beri ilk defa para kaybetmeye başladı.


  • Blokzincir analitik şirketi IntoTheBlock’ın verilerine göre, 47,85 milyon adresin 24,56 milyonu (kabaca yüzde 51’i) yatırımlarında alış fiyatlarının altına gerilemiş durumda. Yüzde 45’i henüz gerçekleşmemiş gelirde konumlanırken, geri kalanı da yatırımlarında başa baş vaziyette.

  • IntoTheBlock’ın verilerine göre para kaybeden adreslerin satın aldıkları Bitcoin’in ortalama değeri 16 bin dolar 67 dolar üzerinde

  • Geçmişteki ayı piyasalar adreslerin çoğunluğunun para kaybetmesiyle sonuçlanmış durumda.

  • Para kaybeden adreslerin yüzdesi Ocak 2019’da yüzde 55’e yükselmişti. Bitcoin aynı dönemde 3,200 dolara kadar geriledi ve üç ay ardından boğa piyasasına girdi.

  • 2015 ayı piyasasının en düşük seviyelerinde para kaybeden adreslerin oranı yüzde 62’ydi.

  • Ancak geçmiş veriler tarihin tekerrür edeceği anlamına gelmemekle birlikte FTX çöküşü piyasaya daha derin sancılar getirebilir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Teknik Analiz: Ether Boğa Sinyali Veriyor

26 Eylül 2023 17:12

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk