Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Sabit Kalırken Shiba Inu ve Dogecoin Spekülasyon ile Yedi Günlük En Yüksek Değerlerini Görüyor

Analistler, spekülatif yatırımcı davranışının büyük olasılıkla büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösteren memecoinlere yol açtığını söyledi.

28 Haziran 2022 14:55

Güncellenme: 28 Haziran 2022 16:20

Shiba Inu (SHIB) ve dogecoin (DOGE), bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinin direnç seviyelerinin üzerine çıkması ve bu trendin hafta sonu boyunca istikrar kazanmasıyla yedi günlük getirilere öncülük etti.


Kripto ve hisse senedi piyasaları, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın politika faizinde artış konusunda yumuşatılmış bir duruş sinyali vermesinin ardından geçen hafta ralli yaptı. Powell, kurumun şu anda 40 yılın en yüksek seviyesinde olan enflasyonu dizginleme taahhüdünün "koşulsuz" olduğunu söyledi ve ekonomik büyümenin yılın ikinci yarısında toparlanmasını beklediğini de ekledi.


Memecoinler, SHIB'nin %40'ın üzerinde getiri sağlaması ve Dogecoin'in DOGE tokenlerinin dönem boyunca %30'dan fazla artmasıyla piyasa ortalamasından daha iyi performans gösterdi. Tokenler, son 24 saat içinde yükseldikleri yerden bir miktar düştü. SHIB %6 ve DOGE %7.4 değer kaybetti.


Bitcoin'in yedi günlük kazancı bu haber yazıldığında %2'nin biraz üzerinde ve ether %8 ile geri dönüyor. Binance coin (BNB) ve XRP %9 kazanırken, Cardano'nun ADA ve Polkadot'un DOT coinleri %0,4’ten daha az değişti.


SHIB, geçen haftanın en düşük seviyesi olan 0.000008'den Pazar günü 0.000011 dolara kadar yükselirken, DOGE geçen haftanın en düşük değeri olan 5 sentten 7 sentin üzerine çıktı. Coinglass verilerine göre bu tür fiyat hareketinin, iki tokeni takip eden vadeli işlemlerin milyonlarca dolarlık tasfiye kayıplarına neden olduğunu gösteriyor.


Bazı analistler, geçen haftaki ralliyi SHIB ve DOGE’un yukarı yönlü hareketine riskli bahisler yapan yatırımcıların spekülatif davranışları olarak açıklıyor.


Ticaret gplatformu Kryll'in strateji başkanı Sebastian Ganjali, "Bu ortamda meme coinleri satın alan yatırımcılar, bu varlık sınıfına yoğun bir şekilde yatırım yapmadan önce dikkatli olmalılar" dedi.


Bununla birlikte bazı gözlemciler, kazanımların arkasında temel nedenler olabileceğini söyledi. Bitrue kripto borsasının CMO'su Adam O'Neill bir e-postada “SHIB'nin parabolik hareketi esas olarak yaklaşan Shibarium protokolü tarafından destekleniyor. Bu hareket aynı zamanda kısmen 400 trilyona ulaşan noktasına ulaşan yanmış SHIB tokeninden geliyor”dedi.


Bitcoin, yatırımcıların kâr elde etmesiyle Salı günü Avrupa saatlerinde 21.000 doların altına düştü ve son 24 saat içinde kripto piyasa hacminde %1,4 düşüşe neden oldu. Ether %0,8, ADA ve XRP ise %3,5 düştü. Solana'nın SOL'u, duyurusu yapılan Saga cep telefonunu etrafındaki heves azaldıkça %4,5 düştü. Bu düşüş büyük coinler arasındaki en sert düşüş oldu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"En Önemlisi, Dünyadaki Örnekleri Olduğu gibi Kopyalamak Yerine Bunların Türkiye’nin Şartlarına Uyarlanması"

3 Temmuz 2024 17:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk