Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Psikolojik Direnç Seviyesinde

Zayıf makroekonomik verilere rağmen yükseliş kaydeden #Bitcoin yüzde 2’lik düşüşte ancak 20 bin dolarlık psikolojik eşikte tutunmaya devam ediyor. Öte yandan Meta’nın hisseleri yüzde 20, Amazon’unkiler de yüzde 17 değer kaybetti.

28 Ekim 2022 10:27

Güncellenme: 28 Ekim 2022 10:30

İki gün üst üste kayda değer yükselişler kaydederek neredeyse 21 bin dolar seviyesini zorlayan Bitcoin son 24 saatte yüzde 2,28’lik değer kaybı yaşadı ve şu anda 20 bin 264 dolardan işlem görüyor.


Bitcoin’in ardından piyasanın en değerli ikinci en büyük kripto parası Ethereum’da da benzer bir eğilim söz konusu. Çarşamba günü çift haneli yükseliş kaydeden Ethereum o günden beri kazançlarını geri verdi ve dünden beri yüzde 2,83’lük gerileyerek bu yazı kaleme alınırken 1,511 dolardan işlem görüyor.


Hisse senedi piyasalarında da kısmi bir aşağı yönlü hareketlilik söz konusu. Teknoloji yoğunluklu endeks Nasdaq yüzde 1,63’lük ve S&P 500 ise yüzde 0,61’lik düşüş kaydederken, Dow Jones ise yüzde 0,61’lik artış kaydetti. Facebook’un ana şirketi Meta dünü yüzde 20’lik, Amazon da yüzde 17’lik düşüşle kapadı.

Dün açıklanan ABD’nin gayri safi yurt içi hasıla büyümesi yüzde 2,6’yla beklentilerin üzerinde geldi. Piyasanın beklentisi yüzde 2’ydi.


Euro Bölgesi’ndeyse enflasyon yüzde 10 sınırında seyrederken Avrupa Merkez Bankası beklendiği gibi politika faizinde 75 baz puanlık bir artırım daha yaptı. Varlık yönetim şirketi Ünlü & Co.’nun günlük analizinde, artırımların daha küçük ölçekli de olsa gelecek ay da devam etmesi beklendiği ifade ediliyor.


Haftanın son işlem gününde ise ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu takip etmek için yakından izlediği PCE endeksi açıklanacak. Ünlü & Co. analizinde “Tüketici fiyat endeksi rakamından farklı olarak PCE’de hem manşet rakamın (yüzde 6,2’den yüzde 6,3’e) hem de çekirdek rakamın (yüzde 4,9’dan yüzde 5,2’ye) yukarı yönlü bir eğilim sergilemesi bekleniyor. Beklentilerden daha düşük rakamlarla karşılaşılması son günlerde artan daha ılımlı para politikası beklentilerine destek vereceği gibi aksi bir senaryo ise risk iştahını daraltan bir unsur olarak çalışabilir” ifadeleri yer alıyor.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Bitfinex Liderliğindeki Yükselişi

27 Şubat 2024 18:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk