Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin NFT’si NodeMonkes Fiyatları 1 Milyon Dolara Ulaştı

Bitcoin tabanlı koleksiyonlar, son 24 saat içinde Ethereum koleksiyonlarından daha fazla işlem gördü ve bu, bitcoin fiyatları zirveye yaklaştıkça ağın daha da benimsendiğini doğruladı.

4 Mart 2024 15:04

Güncellenme: 4 Mart 2024 15:50

Bitcoin blok zincirindeki pikselli çizgi roman maymunlarının dijital resimleri, bitcoin (BTC) rallisinin yavaşlama belirtisi göstermediği son 24 saat içinde en çok işlem gören Ordinals koleksiyonu oldu.


Cryptoslam verilerine göre, NodeMonkes adı verilen koleksiyon, bugün itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 11 milyon doların üzerinde hacme ulaştı. Proje, Aralık 2023'te yaklaşık 9.000 dolarlık bir başlangıç fiyatıyla listelenmişti.


NodeMonkes Aralık 2023'te piyasaya sürülse de mevzubahis sanat eseri, Bitcoin Frogs ve Space Pepes gibi koleksiyonlardan da önce, geçen yıl şubat ayında basılmaya başlamıştı. Bu özellik, yatırımcıların gözünde koleksiyona bir ayrıcalık ve nadirlik kazandırıyor.


Bugün erken saatlerde “monke”lerden biri 1 milyon dolar değerinde bitcoin’e satıldı. Taban fiyat en az 52.000 dolarken, daha nadir olduğu düşünülen parçalar için 65 milyon dolara kadar yüksek bir liste fiyatı konuldu.Böylece Bitcoin tabanlı koleksiyonlar, çoğu zaman lider konumda olan Ethereum (22 milyon dolar) ağının önüne geçti ve son 24 saat içinde 35 milyon dolar ile daha fazla işlem gördü. Bu da Bitcoin tabanlı varlıklara olan talepte bir artışa işaret ediyor.Bazı gözlemciler, Ordinals’ın kaydettiği bu etkinliğin mart ayında da devam etmesini bekliyor.


Meme coin projesi Dogelon Mars'ın temsilcisi Mark Wilson, "Inscription’lar öne çıkıyor ve mart ayının önemli bir odak noktası olacak" dedi. "Nisan ayına ve yarılanmaya yaklaşırken Runes protokolü de merakla bekleniyor."


Daha Fazla Oku

    BitcoinnftOrdinals

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk