Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Ichimokou Bulutu, 24 Bin Dolara Doğru Bir Düşüş Gösteriyor

1960'larda Japon gazeteci Goichi Hosada tarafından tasarlanan Ichimoku Bulutu, momentumu ve trend gücünü ölçmek için yaygın olarak kullanılmaktadır.

25 Mayıs 2023 12:24

Güncellenme: 25 Mayıs 2023 13:43

Alternatif varlık yönetimi firması Valkyrie Investments, teknik analizler doğrultusunda Bitcoin’deki (BTC) fiyat düşüşlerinin devam edeceğini söylüyor.


Piyasa değerine göre lider kripto para birimi, yenilenen Fed bahisleri, dolar endeksindeki toparlanma ve ABD borç sınırındaki belirsizliğin devam etmesi üzerine bu ay da yüzde 10 azalarak 26,200 dolara kadar geriledi.


Valkyrie verileri, Ichimoku bulutunun düşüş eğiliminde olduğunu ve bunun BTC açısından 24 bin dolara doğru bir gerileme yaratabileceğini gösteriyor.


1960’ların sonunda Japon gazeteci Goichi Hosada tarafından tasarlanan Ichimoku bulutu beş seviyeden oluşur:


  1. Senkou Span A (Öncü Span A) 
  2. Senkou Span B (Öncü Span B)
  3. Tenkan-Sen (Dönüş hattı)
  4. Kijun-Sen (Ana hat)
  5. Chikou Span (Gecikmeli Dönem Eğrisi)

Öncü Span A ve B arasındaki fark, daha geniş eğilimleri tanımlamak için kullanılan bulutu oluşturur. Boğa bulutu yeşil, ayı bulutu ise kırmızıdır. Dokuz günlük fiyat ortalaması olan Tenkan-Sen ve yirmi altı günlük fiyat ortalaması olan Kijun-Sen geçişleri, kısa vadeli ticaret sinyallerini tanımlamak için kullanılır.Örneğin yukarıdaki grafik, yapıcı ve daha geniş bir bakış açısı sunan yeşil bir Ichimoku bulutunu gösteriyor. Ancak, kripto para biriminin son zamanlardaki fiyatı buluta geri dönmüş görünüyor ve Tenkan-Sen’in (mavi çizgi) Kijun-Sen (kırmızı çizgi) altında yer alması fiyat düşüşünü doğruluyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcointeknik analizichimokou bulutubtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk