Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin HODL Hiç Bu Kadar Popüler Olmamıştı

Glassnode’a göre en az bir yıldır cüzdanlarda tutulan BTC sayısı her zamanki seviyeyi aşıyor, bu da bir yükselişin habercisi olabilir.

24 Mayıs 2023 10:05

Güncellenme: 24 Mayıs 2023 10:48

Glassnode verilerine göre, yatırımcılar Bitcoin’lerine (BTC) her zamankinden daha uzun süre sadık kalmaya başladı, bunun ekosistemdeki adı da HODL.


Veriler, en az bir yıldır cüzdanlarda tutulan BTC oranının yüzde 68'e yükselerek rekor kırdığını gösteriyor. Bitcoin’lerin yüzde 55’i ise en az iki yıl, yüzde 40’ı en az üç yıldır tutuluyor.


Birçok analist BTC yatırımcılarının varlıklarını satmak yerine tutmaya devam etmelerinin bir yükselişin habercisi olabileceğini belirtiyor. Kriptodaki buy-and-hold yani satın al ve tut trendi, ABD hisse senetlerindeki uzun vadeli değişimle çelişiyor. Yatırımcılar hisse senetlerini eskisinden çok daha az süre tutmaya başlıyor.FundStrat’ın dijital varlık araştırmaları başkanı Sean Farrell, herhangi bir varlığa uzun süre sahip olmanın gittikçe popülerleştiğini söylüyor. Piyasaların “froth” hale gelmesi yani bir varlığın fiyatı gerçek değerinin ötesinde artmaya başlaması durumunda ise istisnalar yaşanıyor. Böyle bir durumda yatırımcılar genellikle varlıklarını daha istekli alıcılara satıyor.


Farrell, şu anda bir yükseliş eğilimi olduğunu ancak uzun vadeli arz metriklerinin her zaman kısa vadeli fiyatlara uyarlanabilir olmadığını da ekliyor.


Sonuç olarak Glassnode’un 155 günden daha uzun süre cüzdanda tutulan coin’ler anlamına gelen Uzun Vadeli Holder Arzı, tüm zamanların en yüksek seviyesini görüyor ve toplamda 14,46 milyon bitcoin’e ulaşıyor. Rapor, bu gelişmede FTX iflasının da rol oynadığını ve o dönemde birçok yatırımcının satın alımlara yöneldiğini de belirtiyor.Glassnode platformuna ait HODL ve harcama davranışı arasındaki dengeyi karşılaştıran Liveliness metriği, yatırımcıların varlıklarına sadık kaldığını gösteriyor. Metrik, 2020 Aralık’tan bu yana en düşük seviyeye geriliyor.


Daha Fazla Oku

    HOLDBitcoinbtcGlassnode

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Fidelity International, JPMorgan'ın Blok Zincirinde Para Piyasası Fonu Tokenize Ediyor

10 Haziran 2024 17:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk