Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Halen 20 Bin Dolarda Tutunmaya Çalışıyor

Kripto para piyasası bugün yatay bir seyir izliyor ancak makroekonomik endişeler henüz dinmiş değil

31 Ağustos 2022 09:45

Güncellenme: 31 Ağustos 2022 09:59

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, son 24 saatte 0,22’lik artışla 20,367 dolardan işlem görüyor. CoinDesk’e konuşan yatırım şirketi Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Riskli varlıklardan kaçınma eğilimi Bitcoin’i 20 bin doların altına sürükledi” diyor ve ekliyor: “Eğer S&P endeksi önümüzdeki günlerde yüzde 3’ün üzerinde değer kaybederse bu durum Bitcoin’i Haziran ayındaki dip seviyelere sürükleyebilir.”


Hisse senedi piyasalarında üst üste üç gündür düşüş var: Teknoloji borsası NASDAQ, S&P 500 ve Dow Jones endekslerinde yüzde 1’erlik düşüş kaydedildi.

ABD Çalışma Bakanlığı’nın dün açıkladığı açık iş pozisyonu verilerinde ise artış söz konusu. İstihdam talebinin göstergelerinde, açık iş pozisyonu sayısı Temmuz ayında 199 bin artış göstererek 11 milyon 239 bine çıktı.  


Proof-of-work’ten proof-of-stake konsensusuna geçişinin (Merge) piyasa tarafından merakla beklendiği şu günlerde, Ethereum ise yüzde 1,6’lık artışla 1,603 dolara çıkmış vaziyette.


Son 24 saatin en çok kaybettiren kripto paralarında ise yüzde 9,33’lük kaybıyla eCash (XEC) ilk sırada yer alırken, Synthetix (SNX) yüzde 9,23, batık kredi şirketi Celsius (CEL) yüzde 8,6, Yield Guild Games (YGG) yüzde 6,72’lik düşüş yaşadılar.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk