Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

Grayscale'in GBTC'si 40 milyon dolar ile en yüksek çıkışı kaydetti.

18 Haziran 2024 10:22

Güncellenme: 18 Haziran 2024 14:43

Verilere göre, ABD'de listelenen spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) 19 gün boyunca devam ettirdiği net giriş serisi, ürünlerin dün toplam 65 milyon dolarlık net çıkış görmesiyle sona erdi.Grayscale'in GBTC'si, 40 milyon dolar ile çıkışlara öncülük etti. GBTC, ocak ayında piyasaya sürülmesinden bu yana çıkışlar açısından en kötü performans gösteren ETF olmaya devam ediyor ve toplamda 18 milyar dolarlık çıkış elde ediyor.Invesco ve Galaxy Digital'in BITCO'su ise 20 milyon dolar, Valkyrie'nin BRRR ETF'si ise 16 milyon dolarlık net çıkış kaydediyor. The Block'un bildirdiği üzere, Fidelity'nin FBTC'si, mayıs ayının başından bu yana ilk kez negatif bir sonuç elde ediyor ve 3 milyon dolarlık net çıkış bildiriyor.


ETF'ler en son nisan ayında haftalarca süren çıkışların ardından 10 Mayıs'ta 84 milyon dolarlık net çıkış bildirdi. Daha sonra ise girişler arttı ve ürünlerin 19 günde 4 milyar dolardan fazla para çektiği görüldü.


Çıkışlar, kripto para piyasasındaki genel düşüş ve hisse senedi piyasalarındaki kayıpların ortasında geldi. Dün bazı yatırımcılar, yarın açıklanacak olan ABD TÜFE okumasını ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın cuma günü gerçekleştirilmesi planlanan konuşmasını gerekçe göstererek istikrarsız bir hafta olabileceği konusunda uyardı.


Fed'in para politikasına bugün başlayacak olan iki günlük Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında karar verilecek. Piyasa geneline yönelik yorumlar, piyasa belirsizliğini daha da artırabilir.


Bitcoin son 24 saatte %2,7 düştü ve iki ayın en yüksek seviyesi olan 70.000 doların üzerinde işlem gördüğü geçen haftaki kazançlarını sıfırladı.


Daha Fazla Oku

    bitcoin etfGrayscalegbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk