Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ETF’leri Sayesinde BTC Fiyatı 112 Bin Dolara Çıkabilir

Spot bitcoin ETF'leri, yaklaşık bir ay önce piyasaya sürülmelerinden bu yana 192.000'den fazla bitcoin biriktirdi.

12 Şubat 2024 11:27

Güncellenme: 12 Şubat 2024 11:55

On-chain veri sağlayıcısı CryptoQuant, pazar günü yaptığı açıklamada spot borsa yatırım fonlarıyla (ETF'ler) ilgili mevcut giriş eğilimi devam ederse bitcoin fiyatlarının bu yıl 112.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.


CEO Ki Young Ju, bitcoin için "en kötü senaryonun" en az 55.000 dolar olduğunu belirtti. Hedefler, girişlerin bitcoin'in piyasa değeri üzerindeki etkisine ve fiyatların geçmişe bakılarak "aşırı değerli" mi yoksa "düşük değerli" mi olduğunu gösteren bir metrik orana dayalı olarak yapıldı.CEO, "Bitcoin piyasası ayda 9,5 milyar dolarlık spot ETF girişi gördü ve potansiyel olarak gerçekleşen üst sınırı yıllık 114 milyar dolar artırdı" dedi. "GBTC çıkışlarıyla bile 76 milyar dolarlık bir artış, gerçekleşen değeri 451 milyar dolardan 527-565 milyar dolara yükseltebilir."


Aynı zamanda Ki, bitcoin'in piyasa değerini gerçekleşmiş piyasa değerine oranının, bitcoin için potansiyel olarak 104.000 ila 112.000 dolar arasında bir zirveyi işaret ettiğini belirtti. Oran, bu fiyatlarla 3,9 noktasında ve bu da geçmişe bakıldığında fiyat zirvesini işaret ediyor.Spot bitcoin ETF'leri, yaklaşık bir ay önce piyasaya sürülmelerinden bu yana 192.000'den fazla bitcoin biriktirdi.


Fonlar yalnızca bir aydır piyasa olmalarına rağmen, doğrudan satın almak ve saklamak zorunda kalmadan bitcoin'e maruz kalmak isteyen yatırımcılardan şimdiden milyarlarca dolar çekti.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk