Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ETF Heyecanı Ethereum'u BTC Karşısında 32 Ayın En Düşük Seviyesine İndirdi

Ethereum, 7 Eylül'den bu yana bitcoin karşısında değerinin %43'ünü kaybetti.

9 Ocak 2024 19:34

Güncellenme: 9 Ocak 2024 19:37

Ethereum'un kripto parası ether (ETH), ABD'de bitcoin ETF'lerinin onaylanmasına yönelik beklentilerle, bitcoin (BTC) karşısında Nisan 2021'den bu yana en düşük seviyesine geriledi.

ETH, 7 Eylül'den bu yana BTC karşısında değerinin %43'ünü kaybederek, 0.08566 BTC olan fiyatından 0.0482 BTC'ye düştü. ABD doları cinsinden ether aynı dönemde %41 artış gösterse de, bu bitcoin'in %81'lik kazancının yanında sönük kaldı.


Bitcoin ETF'leri hakkındaki heyecanın ve bunların kripto piyasasını nasıl dönüştürebileceğinin bir başka işareti olarak, bitcoin'in tüm kripto para endüstrisinin piyasa değerindeki payını ölçen bitcoin hakimiyeti, son 14 ayda %39'dan %54'e yükseldi.


Bitcoin'in ether gibi altcoinlere karşı artışı, iki anlatının ortaya çıkmasına bağlanabilir: ABD'de bir spot bitcoin ETF'nin onaylanma umudu ve yaklaşan "yarılanma" ya da madencilerin yeni BTC yaratmak için aldıkları ödülün azaltılması.


Ether, gelecekteki borsa yatırım ürünleri için ayrılmışken, bitcoin'in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bu hafta bir spot ETF onaylarsa "milyarlarca dolar değerinde" yeni girişler yaşaması bekleniyor.


Bitcoin ayrıca Nisan ayında bir blok ödülü yarılanmasına gidecek, bu olay daha önce yeni çıkarılan arzın azalmasıyla bir dizi boğa piyasasıyla birlikte gerçekleşmiştir.


Daha Fazla Oku

    BitcoinEthereumETF

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Polymarket Yatırımcılarına Göre Fed'in Bu Yıl Faiz İndirimi Yapmama İhtimali %32

19 Nisan 2024 12:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk