Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Cash, BCH Yarılanması Öncesinde %13 Yükselirken Bitcoin 70 Bin Dolar Civarında Sabit

Tarihsel olarak fiyat artışlarından önce gerçekleşen Bitcoin Cash yarılanmasının 4 Nisan'da gerçekleşmesi bekleniyor.

28 Mart 2024 10:48

Güncellenme: 28 Mart 2024 11:14

  • Bazı traderlar, önümüzdeki günlerde bitcoinin 69.000 dolar seviyesinin altına düşmesi durumunda piyasa genelinde daha fazla geri çekilme uyarısında bulundu.

  • Dogecoin %6 yükselirken, Bitcoin Cash ise 4 Nisan'da beklenen bir yarılanma etkinliği öncesinde %13 yükseldi. Bu gelişmeler tarihsel olarak piyasalar için bir boğa döneminin öncüsü olmuştu.

Bitcoin fiyatları dalgalı bir haftanın ardından son 24 saatte neredeyse değişmedi. Fiyatlar salı günü kısa bir süre için 71.000 doların üzerine çıktıktan sonra geri çekildi ve cuma günü önemli bir opsiyon süresi dolmadan önce 70.000 dolar seviyesinde sabit kaldı.


Çoğu büyük token hafif kayıplar yaşadı. CoinGecko verilerine göre Solana'nın SOL'u, XRP ve BNB Chain'in BNB'si %2'ye kadar düştü, Internet Computer'ın ICP'si ise %6 düştü.


Bazı traderlar, önümüzdeki günlerde bitcoinin 69.000 dolar seviyesinin altına düşmesi durumunda piyasa genelinde daha fazla geri çekilme uyarısında bulundu.


FxPro'nun kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich bir e-postada, "Bitcoin, 70 bin doların altına geriledi, bu durum boğaların buharı atması gerektiği ve küresel piyasalardaki risk iştahının genel düşüşüne atfedilebilir" dedi.


"Kısa vadeli odak, bitcoinin salı günkü gün içi düşük seviyeleri olan 69.5 bin doları yeniden test edip edemeyeceğini görmek olacak. Bu seviyenin altında bir kırılma, daha uzun süreli bir düzeltme sinyali verebilir" diye ekledi.


Dogecoin, %6'lık bir artışla büyükler arasında en çok kazanan oldu. Tarihsel fiyat hareketleri buna benzer durumların önemli değer artışlarına yol açtığını gösteriyor.


Lider tokenlar içerisinde stabilleri hariç tutan CoinDesk 20 endeksi %1.4 düştü.


Bu arada, Bitcoin Cash (BCH) 4 Nisan'da beklenen bir yarılanma etkinliği öncesinde %13 yükseldi. Mevcut blok ödülü 6.25 BCH iken, bir sonraki yarılanmadan sonra 3.125 BCH olacak.


BCH takip edilen vadeli işlemlerdeki açık faiz, geçen hafta 213 milyon dolardan Perşembe günü 500 milyon dolara daha fazla iki katına çıktı, beklenen fiyat dalgalanmalarına yönelik kaldıraçlı işlemlerde bir artış gösterdi.


Yarılanma, madencilik işlemleri için ödülün yarı yarıya düşürüldüğü, yeni coinlerin oluşturulma hızının azaltıldığı ve böylece yeni arzın mevcut miktarının düşürüldüğü bir olaydır.


Bitcoin'in kendi yarılanması ise 20 Nisan'da bekleniyor. Yarılanmanın boğa piyasasının başlatıcı etkinlik olduğu ise daha önceki dönemlerde karşımıza çıkan olgular arasında.


Daha Fazla Oku

    Bitcoin CashBitcoin fiyatıXRPBNB

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Polymarket Yatırımcılarına Göre Fed'in Bu Yıl Faiz İndirimi Yapmama İhtimali %32

19 Nisan 2024 12:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk