Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ‘Ayı Piyasası Geçişi’ Boğa Canlanmasına İşaret Edebilir

Ayı piyasası ile isimlenen ama tarihsel olarak zıttına işaret eden gösterge, piyasa düşüşünün sona erdiğini ve ileride yükselişe geçeceğine işaret ediyor.

8 Temmuz 2022 12:15

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:30

Evet başlığı doğru okudunuz. Şu anda bir ayı piyasası geçişi yaşanıyor ve teorik olarak bitcoin (BTC) fiyatındaki zayıflamanın bir göstergesi olabilen bu teknik örüntü, satıcılar için tuzak oluşturabildiği gibi boğa piyasasının dirilişinin bir göstergesi de olabilir. 


  • Üç günlük bir mum grafiği, son 100 mum çubuğunun basit hareketli ortalamasının (SMA) 200 mumluk SMA'nın altında geçişin eşiğinde olduğunu gösteriyor. Bu İki ortalama, Aralık 2018'den bu yana ilk kez ayı piyasası geçişini gösterecek şekilde oluşuyor.

  • Tarihsel olarak, bu geçiş ayı piyasalarının sonu olarak görülüyor ve dikkate değer boğa koşularının önünü açıyor.

  • Ortalamalar, Aralık 2018'de düşüş temelli geçişkenlik gösterdiğinde satıcılar pazarın yanlış tarafında yakalandı. Bitcoin 3.200 dolar civarında dibe vurdu ve sonraki üç ayı bir ralli yapmak için gerekli bazı oluşturmakla geçirdi. Kripto para birimi, Haziran 2019'un sonunda 13.800 dolara ulaştı.

  • Şubat 2015'in ayı geçişi, yoğun satış dönemine denk geldi ve bitcoin yedi ay sonra çok yıllı bir boğa tırmanışına başladı. Haziran 2012’deki ilk ayı geçişi de, satıcıları tuzağa düşürdü ve pazarın yanlış tarafında kalmalarına neden oldu.

  • Daha uzun süreli hareketli ortalamalar arasındaki geçişler, geçmiş verilere dayandıkları ve fiyatları geciktirme eğiliminde oldukları için zıt göstergeler olarak bilinirler. Pazar genellikle hırpalanmış, aşırı satılmış ve geçiş doğrulandığında daha yüksek bir geri dönüş için gecikmiş durumda kalır.

  • Geçmişteki performans gelecekteki sonuçların garantisi değildir. Bununla birlikte, tarih tekerrür edebilir, çünkü Fed'in şahinliği veya teşvik karşıtı duruşu zirve yapmış görünüyor ve yatırımcılar şimdi 2023 için faiz indirimi fiyatlıyor.

  • Bitcoin son 24 saatte yüzde 4'lük bir kazanç ile 21.340 dolar civarında işlem görüyordu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk