Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin Alan Kurumsal Yatırımcıda Dikkat Çekici Artış

“Kurumsal alıcılar beş haftadır üst üste nette alım yaparken geçen hafta en fazla giriş Bitcoin’de gerçekleşti”

2 Ağustos 2022 15:59

Güncellenme: 2 Ağustos 2022 16:54

Kripto piyasasındaki kurumsal alıcıların yoğunluğuyla “Kripto paralar 2021’den bu yana en iyi ayını yaşarken kripto kışı şimdilik rafa kalktı diyebiliriz” yorumunu yapan Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, “Kurumsal alıcılar beş haftadır üst üste nette alım yaparken geçen hafta en fazla giriş Bitcoin’de gerçekleşti. Ethereum ise sene başından bu yana girişlerde 315 milyon dolar ekside. Yani Ethereum’da eylül ayındaki PoS geçişi haberine rağmen kurumsalların gelmemesi dikkat çekici” diyor.


Fakat kripto para borsası devi Coinbase’in ABD’li kurumsal müşteriler için Ethereum staking ürününü başlatmasının Ethereum alımlarını tetikleyebileceğini söyleyen Süllü, “Bu nedenle Ethereum’da kurumsal alımlar başlarsa, PoS sonrası enerji tüketimi yüzde 99 azalacak, Ekim-Kasım aylarında 4 bin dolara doğru seyrini izleyebiliriz. Bitcoin ise Ethereum’a göre daha zayıf zincir üstü verilere sahip olsa da madencilerin havuzlarında birikime geçmesi ve satmak için borsalara göndermeye ara vermeleri ile 20 bin 500 dolar seviyesi ana desteğimiz olarak çalışabilir. Büyük hesapların da 20 bin 500 ve 23 bin 500 dolar aralığından alım yaptığını biliyoruz. Bu nedenle Bitcoin için talep gören seviyelerin mevcut seviyeler olduğunu söyleyebiliriz” diye konuşuyor.


Toplam kripto piyasası düne göre yüzde 2’lik bir düşüş gösterse de piyasanın büyüklüğü 1 trilyon dolar üzerinde seyrediyor. DeFi coin’leri ise son 24 saatte piyasa değeri yüzde 3’lük değer kaybetti. Futurance & Fexobit Hazine ve Araştırma Müdürü Sercan Yıldırım “Arcane Research, halka açık BTC madencilik şirketlerinin Mayıs ayında çıkardıklarından daha fazla Bitcoin sattığını ortaya koyan bir rapor yayımladı. Bu durum ise fiyat düşüklüğünde etkili oluyor. 23 bin dolar bandının altında fiyatlanan BTC düzeltme fiyatlarına oturmaya çalışıyor. Ethereum ise 1500 dolar desteğine inmemeye gayret ediyor” diye konuşuyor.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Zekâ Ağlarında Gizlilik Labirenti: Gözetim Toplumu Çerçevesinde AI ve Blockchain İlişkisi

3 Aralık 2023 15:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk