Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 57 Bin Dolar Seviyesine Düştü

Alman bir resmi kuruluşa ait bir cüzdan bugün erken saatlerde BTC zulasını borsalara taşıdı.

4 Temmuz 2024 16:24

Güncellenme: 4 Temmuz 2024 17:09

Bitcoin (BTC), Avrupa sabah saatlerinde 58.000 doların altına düşerek 24 saatlik kayıplarını yaklaşık yüzde 5'e çıkardı ve mayıs başından bu yana görülmeyen fiyatlara geriledi.


Satış, feshedilmiş kripto borsası Mt. Gox'a ait cüzdanların bir ay içinde ilk kez faaliyet belirtileri göstermesi ve Alman Federal Kriminal Dairesi'nin 75 milyon doların üzerinde bitcoin’i kripto borsasına taşımasının ardından geldi.


Kripto yatırım şirketi Metalpha'nın kıdemli analisti Lucy Hu, "Fiyat düşüşünün en önemli nedenleri arasında Alman hükümetinin kripto borsalarına 50 milyon dolardan fazla para aktarması ve piyasada satış spekülasyonu yaratması yer aldı" dedi.


Mt. Gox'un bu ay 2014 yılında müşterilerden çalınan varlıkları dağıtmaya başlaması planlanıyor, ancak yıllarca ertelenen son ödeme tarihlerinin ardından kesin olarak ne zaman olacağı belli değil. Geri ödemeler bitcoin ve bitcoin cash (BCH) cinsinden yapılacak ve her iki piyasada da satış baskısı oluşabilir.


Arkham tarafından takip edilen cüzdanlar, Mt. Gox cüzdanlarının Asya sabah saatleri boyunca test işlemleri gerçekleştirdiğini ve üç işlemde toplam 25 dolar değerinde bitcoin'i farklı cüzdanlara taşıdığını gösteriyor.Büyük miktarda token tutan kuruluşların, daha büyük transferlerden hemen önce cüzdanlar arasında önemsiz miktarlarda varlık hareket ettirmeleri çoğu zaman karşımıza çıkan bir durum.


Arkham verileri, Alman kuruluşunun 175 milyon dolarlık BTC'yi çeşitli cüzdanlara taşıdığını ve bunun 75 milyon dolarının kripto borsaları Kraken ve Coinbase'e gönderildiğini de gösteriyor. Arkham CEO'su Miguel More, daha önce CoinDesk'e yaptığı bir açıklamada, bir cüzdandan bir borsaya yapılan transferlerin token satma niyetini gösterebileceğini söylemişti.


Bitcoin ekim ayından bu yana ilk kez yaygın olarak takip edilen bir teknik göstergenin altına düştü ve bu, önümüzdeki aylarda olası bir düşüş trendine işaret ediyor.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcMt. Goxalmanyakripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk