Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Piyasalarında Bugün [20 Mayıs 2022]

Geçtiğimiz 24 saatte yüzde 1,33’lük değer kaybeden Bitcoin, bu sabah 10.00 itibarıyla tekrar 30 bin doların altına düşerek 29 bin seviyesine geriledi.

20 Mayıs 2022 11:34

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 12:04

Bitcoin 30 Bin Direncini Kıramadı

Oldukça sallantılı bir yıl geçiren Bitcoin, bu yıl başından beri yüzde 35,3’lük değer kaybına uğradı. Piyasanın toparlanma iştahı taşıyıp taşımadığına dair soru işaretleri olduğunu hatırlatan analist Beste Naz Süllü, “Piyasa, ‘Bitcoin acaba 28 binin altına sarkar mı?’ endişesi taşıyor. Bazı trader’ların short açma eğiliminde olduğunu görüyoruz” diye konuşuyor.


Tether USD’de Kan Kaybı 

Stablecoin’lere dair duyulan endişeler Tether’e de sıçramış vaziyette. Tether sirkülasyonunda yaşanan 7,5 milyar dolarlık bir azalmayı değerlendiren analist Gökçe Çalışkan, “USDC’nin Tether’e kıyasla çok daha popüler olduğunu görüyoruz. USDC aylık olarak üçüncü parti bir şirkete ellerindeki rezervi kontrol ettiriyor. Sürekli bir rapor verme durumu söz konusu” diyor ve ekliyor: “Rezervlerin dağılımına baktığımızda USDC’nin Tether’den (USDT) daha fazla güven verdiğini söyleyebiliriz.”  


Öte yandan Tether tarafından Perşembe günü yapılan resmi açıklamaya göre şirket, rezervlerini bire bir desteklemeye devam ettiğini söylüyor. Tether tarafından paylaşılan bilgiler, şirketin ilk çeyrekte finansman bonolarına ayırdığı miktarı yüzde 17 azaltarak, 24 milyardan 20 milyar dolara düşürdüğünü gösteriyor.


De-Fi İçin Parlak Bir Gün

Merkeziyetsiz finans ekosisteminde 20 Mayıs itibarıyla keskin yükselişler söz konusu. Son 24 saatteki yüzde 44’lük değer artışıyla KP3R en çok kazandıran De-Fi protokolü olurken, yüzde 29,8’lik artışla Venus (XVS) ikinci, yüzde 29,4’lük yükselişle Kyber Network Crystal Legacy (KNCL) üçüncü sırada yer alıyor. Bu üç protokolü yüzde 29,3’lük artışla Kyber Network Crystal (KNC) ve yüzde 19,1’lik artışla 0x (ZRX) izliyor. Böylelikle merkeziyetsiz finans ekosisteminin piyasa büyüklüğü toplamda 53,28 milyar dolara ulaşmış durumda.


Kripto Parayı ‘Alternatif’ Görenlerin Sayısı Artıyor 

Kripto para borsası BitMEX’in düzenlediği kripto parayla ilgili eğitim ve davranışların incelendiği rapora göre, çalışmaya katılan her 10 kişiden yedisi, kriptonun geleneksel para birimlerine alternatif bir seçenek olduğunu düşünüyor. Anket katılımcıları Türkiye, Almanya, İsviçre, İspanya, Rusya, Ukrayna, Brezilya, Arjantin, Meksika, Vietnam, Singapur, Endonezya ve Hindistan’dan kripto para kullanan ya da kullanmayı düşünen kişilerden oluşuyor. BitMEX Pazarlama Direktörü Michele Bertacco “Kripto paralar olumlu ve iyi bir yatırım alternatifi olarak görülüyor. Katılımcıların dörtte üçü kriptonun ana akım bir yatırım olduğuna ve 10’da 7’si geleneksel para birimlerine önemli bir alternatif olarak bakıyor” diye konuşuyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Dengeleniyor, Aylık %10'luk Düşüş Kayıp Nasdaq Yükselişini Sorgulatıyor

25 Haziran 2024 18:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk