Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“BİST’e Kayan Yatırımcı Kriptoya Dönecek”

Kripto para borsası BNS Türkiye’nin Ülke Müdürü Serdar Özerman BİST’teki bazı yükselen hisselerde kâr realizasyonunun borsadan kriptoya geçişi hızlandıracağını düşünüyor

10 Ocak 2023 13:49

Güncellenme: 10 Ocak 2023 18:09

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasında değerlendirmelerde bulunan Özerman, “Uygulanacak regülasyonlarla piyasalar doğru algılanır ve yatırımların önü açılırsa Türkiye sahip olduğu kripto potansiyeliyle bölgesel hatta küresel bir oyuncu haline gelebilir. Ülkemiz oldukça büyük bir kripto potansiyeline sahip ve bu potansiyel şu anda İstanbul Borsası’na kaymış durumda” diyor ve ekliyor: “Türk yatırımcıların Ekim ve Kasım ayındaki durumuna baktığımızda borsaya 650 bin yeni yatırımcı geldiğini görüyoruz. Borsada işlem yapan 20-45 yaş aralığındaki yatırımcıların oranı ise yüzde 50 seviyelerinde. Bu da genç yatırımcıların kriptodaki dalgalanmadan dolayı borsaya yatırım yaptığını gösteriyor.”


Özerman, “Kripto dünyasında boğa sezonunun tekrardan açılması, seçim sürecine yaklaşılması ve bazı yükselen hisselerde kar realizasyonu borsadan tekrar kriptoya geçişi hızlandıracak. Bu defa borsadaki karla birlikte kriptoya dönüş daha da büyük olabilir” diye konuşuyor.


"Kripto para borsaları hazırlıklı olmalı"


BİST’ten kriptoya dönecek yatırımcı için kripto para borsalarının daha hazırlık ve stabil olması gerekliliğinin altını çizen Özerman, “Sadece coin'lerin alınıp satılması değil, aynı zamanda türev ürünler, sabit getirili yatırım araçları ve gerçek projeler kripto dünyasının büyümesi adına daha sağlıklı olacaktır” diyor.


“Kripto para borsalarının kendilerini denetlemeleri, finansal sağlıklarını düzene koymaları ve belirli periyotlarda rezerv ile yükümlülüklerini açıklaması gerekiyor” diye konuşan Özerman regülasyonların gerekliliğine ayrıca dikkat çekiyor: “Kanun koyucuların belirleyeceği standartlar ve denetimlerle merkezi kripto borsaları büyük ölçüde kontrol altına alınabilir.”Daha Fazla Oku

    BİSTkriptoregülasyonkripto para borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Madencisi Marathon Geçersiz BTC Bloğu Çıkardı

27 Eylül 2023 15:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk