Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Birleşik Krallık Hükümeti Terra Çöküşü Sonrasında Stabil Coinler İçin Güvenlik Tedbirleri Önerdi

Birleşik Kralllık Hazine Bakanlığı’ın sunduğu bir önergede başarısız olan stabil coin yaratıcıları üzerinde İngiltere Merkez Bankası’nın gücünün artırılması tartışılıyor.

31 Mayıs 2022 14:36

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 17:12

Birleşik Krallık hükümeti, stabil coin tutan yatırımcıların risklerini azaltmaya yönelik bir stratejiyi içeren bir önergeyi tartışmaya açtı.  • Bu önerge algoritmik stabil coin TerraUSD’nin (UST) dolara olan 1:1 çıpasını kaybetmesi ve çökmesinin ardından büyük bir satış dalgasının gelmesinden hemen sonra ortaya çıktı.  

  • Hükümet, mevcut yasal yapıyı değiştirerek İngiltere Merkez Bankası’na başarısız stabil coin yaratıcılarının tasfiye süreçlerinde yetkilendirilmesi ve gücünün artırılması yönünde bir öneride bulunuyor.

  • Hazine Bakanlığı, önergede, “Belirli türlerdeki stabil coinleri düzenleme konusundaki öncül taahhütler verilmiş olsa da kripto varlık piyasalarında yaşanan olaylar müşterilerin, piyasa bütünlüğünün ve finansal stabilite risklerinin etkin biçimde düzenlenmesi ihtiyacı hasıl olmuştur” diyor. Önerge uygun zamanda Parlamento’da tartışılacak

  • Dünyanın her bir yerinde düzenleyiciler Terra’nın olayından sonra gözlerini stabil coin’lere çevirdiler. Avrupa Komisyonu bu varlıklara engel koyma noktasına geliyor.

  • Önerge 2 Ağustos’a kadar tartışmaya açık kalacak.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Oliver Knight

Oliver Knight, Nisan 2022'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Knight, CoinDesk'e katılmadan önce üç yıl boyunca Coin Rivet'te Baş Muhabir olarak görev yaptı. Birmingham City Üniversitesi'nden gazetecilik derecesi ile mezun olan Knight, 2014 yılında Bitcoin dünyasına girmeden önce çeşitli spor yayınlarında çalışmaya devam etti. Herhangi bir kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MetaMask Geliştiricisi Consensys, 'Kesintisiz Aktarımlar' için Yeni Bir Toolkit Yayınladı

9 Temmuz 2024 15:31

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk