Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bir Balina Daha Uykusundan Uyandı! Coinbase'e 61 Milyon Dolarlık BTC Aktarıldı

Erken yatırımcılar token’larını satarak piyasadaki düşüş baskısına katkıda bulunuyor.

28 Haziran 2024 10:26

Güncellenme: 28 Haziran 2024 11:40

Altı yıldır aktif olmayan bir balina cüzdanı bugün erken saatlerde canlandı ve lider kripto para birimi 62.000 doların üzerine çıkarken bitcoin’lerini Coinbase'e taşıdı.


Lookonchain ve Arkham Intelligence tarafından takip edilen verilere göre, 12EMDoUhaNCuWZeeT6ey61AkjKyzmjV2m3 isimli kripto cüzdanı, Coinbase Pro'ya 61 milyon doların üzerinde değere sahip 1.000 BTC aktardı. Veriler, bu token’ların altı yıl önce toplam 6,68 milyon dolardan satın alındığını gösteriyor.


Bu çeyrekte, varlıklarını borsalara taşıyarak harekete geçen bitcoin cüzdanlarında gözle görülür bir artış oldu. Dün de bir bitcoin madencisine bağlı bir cüzdan 14 yıl sonra ilk kez kullanıldı ve Binance'e 50 BTC göndermişti.


Analistler, normalde hareket göstermeyen bu cüzdan sahiplerinin, fiyatlar rekor seviyelere yakın seyrederken varlıklarını nakde çevirmek veya türev piyasasında spekülatif faaliyetlerde bulunmak isteyebileceklerini düşünüyor.Uzun vadeli sahipler tarafından yapılan satışlar, madencilerin ani tasfiyeleri ve Alman hükümetinin kripto varlıklarını elden çıkarmasıyla birlikte, fiyatlar bu ay yaklaşık %9 oranında düştü.


Fiyatlardaki dalgalanmalar, Fed'in tercih ettiği enflasyon göstergesi olan mayıs ayı çekirdek kişisel tüketim harcamaları (PCE) fiyat endeksinin yayımlanmasının ardından artabilir. Bloomberg'e göre, ekonomistler PCE fiyat endeksinde herhangi bir değişiklik beklemiyor, Çekirdek PCE'de ise marjinal %0,1'lik bir artış öngörüyor.


İyi huylu bir enflasyon baskısı, Fed'in bu yıl faiz indirimi yapma olasılığını güçlendirebilir ve bazı gözlemcilere göre şu anda 50.000 dolara doğru daha derin bir düşüş için hazır görünen BTC'ye destek sağlayabilir.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcCoinbasebalina

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk