Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bir Ayda %40 Yükselen LINK, Balinaların İlgisini Çekiyor

LINK, gerçek dünya varlıkları tokenizasyonuna yönelik ilgiyle birlikte yılın en iyi performans gösteren token'larından biri olmaya devam ediyor.

7 Şubat 2024 14:33

Güncellenme: 7 Şubat 2024 16:06

Kripto ekosisteminin öne çıkan konularından gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu, Chainlink'in LINK token'ının yükselişinde büyük rol oynuyor. Fiyatların son bir ayda %40 artışıyla birlikte bazı cüzdanlar 50 milyon dolar değerinde token bulunduruyor.


On-chain analiz aracı Lookonchain verilerine göre, balinalardan biri son 10 günde cüzdanına toplam 9 milyon dolar değerinde LINK aktarıyor. Ayrıca veriler, balinaların her birinin cüzdanında 230 bin ila 3,5 milyon dolar değerinde LINK bulunduğunu gösteriyor.CoinDesk cüzdanların tek bir yatırımcıya ait olup olmadığını doğrulayabilmiş değil, ancak Arkham ve CryptoQuant gibi platformlar, cüzdanların herhangi bir borsa veya platformla ilişkilendirilmediğini gösteriyor.


Boğa eğilimi 

K33 Research analistlerinin "kâr elde etmenin en güvenli yolu" olarak tanımladığı gerçek dünya varlıklarının (RWA) tokenizasyonu, altın ve gayrimenkul gibi varlıkların blok zincirlerine yerleştirilerek dijital ticaretlerinin yapılmasını ifade ediyor. Finansal danışmanlık kuruluşu Boston Consultancy Group, tokenize RWA'ların 2030 yılına kadar 16 trilyon dolar değerinde olabileceğini öngörüyor.


Chainlink'in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP), geçtiğimiz ay stabil para ihraççısı Circle'ın Cross-Chain Transfer Protokolü (CCTP) ile birleşerek kullanıcıların kolay bir şekilde USDC aktarabilmelerini sağlamaya başladı. Anlaşmayla birlikte geliştiriciler, USDC tabanlı cross-chain uygulamaları, ödemeler ve diğer DeFi etkileşimlerinde kolayca işlem yapabilme fırsatı kazandı ve böylece LINK'in temelleri daha da güçlendi.


CoinGlass verilerine göre, LINK vadeli işlemlerindeki kilitli dolar değeri 520 milyon doların üzerine çıkarak son birkaç ayın rekor seviyesine ulaştı.


CoinGecko verileri ise LINK fiyatlarının son 24 saatte %3,3 düşerek 18,43 dolara gerilediğini gösteriyor. Bitcoin (BTC) ise aynı zaman diliminde hemen hemen sabit kalıyor.


Daha Fazla Oku

    linkChainlinkrwa tokenizasyonu

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk