Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance, Bir Milyar Dolarlık BUSD’yi Diğer Token’lara Dönüştürecek

Binance, bu hamlesini finanse etmek için Sektör Kurtarma Fonu’ndan yararlandı.

13 Mart 2023 12:52

Güncellenme: 13 Mart 2023 13:55

Kripto borsası Binance, piyasayı desteklemek amacıyla 1 milyar dolar değerindeki Binance USD'yi (BUSD) bitcoin (BTC), ether (ETH), BNB coin (BNB) ve diğer token’lara dönüştüreceğini açıkladı.


Binance CEO'su Changpeng Zhao Pazartesi günü Twitter’dan paylaştığı iletide, söz konusu işlemin Binance'in endüstri fonundan BUSD'ye beş saniye için gerçekleştiğini ve maliyetinin sadece 1,29 dolar olduğunu duyurdu.


Borsanın bu girişimi, büyük olasılıkla satın alma baskısına katkıda buunurken, Bitcoin, Pazartesi günü Asya piyasalarında 22.500 doların üzerini görürken ether ise 1.600 dolarl seviyesindeydi.


CoinGecko’nun sağladığı verilere göre, BNB yüzde 10'un üzerinde artış kaydederek 300 doların üzerinde işlem gördü ve iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı.Binance’in hamlesi, Signature Bank’in ABD’li düzenleyiciler tarafından kapatılmasının ve piyasaya daha fazla stres yüklediği bir zamanda gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta, düzenleyicilerin Silvergate'i kapatması sonrasında  Silicon Valley Bank’in de çöküşü piyasalarda bir türbülansa neden oldu.


Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, geçtiğimiz Kasım ayında Binance’in sektörün yeniden ayağa kaldırılmasına yardımcı olabilmek için endüstri kurtarma fonu kurduğunu açıklamıştı. CZ, söz konusu fon ile ilgili olarak önümüzüdeki günlerde daha fazla detay paylaşacağını belirtirken fonun sektördeki tüm yatırımcılara açık olduğunu vurguladı.


Tron kurucusu Justin Sun, Tron, Huobi Global ve Poloniex, bu hamlesinde Binance'i destekleyeceklerini söylerken Huobi Global bu niyetini bir tweet mesajı ile de paylaşmıştı. CZ’in açıklaması, Binance Pool'un bitcoin madencilerine yönelik borç verme şeklinde 500 milyon dolar taahhüt ettiğini açıklamasının bir ay sonrasında gerçekleşmişti.


Daha Fazla Oku

    BinanceBUSDZhaobtcETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Bitfinex Liderliğindeki Yükselişi

27 Şubat 2024 18:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk