Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Binance 24 Saat İçerisinde İki Kez Bitcoin Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

İkinci duraklama, ilkinden yaklaşık sekiz saat sonra yaşandı.

8 Mayıs 2023 07:42

Güncellenme: 8 Mayıs 2023 09:32

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Bitcoin blok zincirindeki bekleyen işlemler ve inanılmaz yüksek ücretler sebebiyle Bitcoin (BTC) para çekme işlemlerini iki kez duraklattı.


Borsa, para çekme işlemleriyle ilgili Twitter paylaşımında bulunmasından iki saat sonra işlemlere devam etti.


İlk duraklama sırasındaki on-chain veriler, 2018 ve 2021’in boğa koşularında görülen değerden bile yüksek olan yaklaşık 400 bin Bitcoin işlemi olduğunu gösteriyor.Bitcoin madencilik havuzu Luxor Technologies’in Yazı İşleri Müdürü Colin Harper, durumu şu ifadelerle aktarıyor: “Mevcut ücret artışları tam bir delilik. İşlem ücretlerindeki bu sıçrama ve inscription’lar arasındaki en büyük fark, BRC-20 standardı. Bu standardın benimsenmesi ücretleri artırıyor.”


Binance de Bitcoin ağı üzerindeki tıkanıklıktan etkilenip Bitcoin para çekme işlemlerini ikinci kez duraklattı.Borsa, ikinci duraklama sonrası para çekme işlemlerine yaklaşık üç saat sonra tekrar devam etmeye başladı.


Son duraklamadan bu yana onaylanmamış işlemlerin sayısı 400 binden 500 bine yaklaşıyor.


Bitcoin’in fiyatı ise bu gelişmelerden sonra yüzde 2,07 düşüş yaşadı ve şu anda 28,254 dolardan işlem görüyor.


CoinGecko verileri, Binance’teki Bitcoin ticaret hacminin önemli ölçüde düştüğünü ve artık BTC ticaret çiftleri açısından ilk 10 borsa arasında yer almadığını gösteriyor.


Daha Fazla Oku

    BinanceBitcoinbtcBRC-20

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance’in Kurucusu Changpeng “CZ” Zhao ABD’de Mahsur Kaldı

8 Aralık 2023 11:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk