Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bernstein, DeFi’dan Büyük Bir Geri Dönüş Bekliyor

Raporda, gelir sağlayan ilk on protokolden altısının DeFi uygulamaları olduğu belirtildi.

4 Mart 2024 18:02

Güncellenme: 4 Mart 2024 21:09

Broker şirketi Bernstein, bugün yayımladığı araştırma raporunda kripto piyasasındaki toparlanmada merkeziyetsiz finansın (DeFi) başı çekmesini beklendiğini bildirdi. Analist Gautam Chhugani ve Mahika Sapra, "DeFi'ın önemli ölçüde toparlanmasını ve blok zinciri finansmanının geleceği olarak geri dönmesini bekliyoruz" yazdı.


Bernstein, gelir sağlayan ilk on protokolden altısının DeFi uygulamaları olduğunu belirtti. (Uniswap, Aave, Maker, GMX, Synthetix ve Sushi.) Analistler, sürdürülemez DeFi anlatısının aslında Luna stablecoin’den kaynaklandığını sözlerine ekledi. 


Stablecoin, genellikle ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimi türüdür. DeFi, kripto para birimi veya blok zincirindeki finansal aracıları ortadan kaldırmaya yönelik çeşitli finansal uygulamalar için kullanılan bir şemsiye terimdir. 


Rapora göre, gerekli düzenleyici ortam sağlanırsa küresel varlık yöneticilerinin DeFi borsa yatırım fonları (ETF) üzerine çalışması işten bile değil.


En büyük merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’a atıfta bulunan rapor, UNI token’ın halihazırda 9,3 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğuna dikkat çekti: "Bugünkü şartlar devam ederse Uniswap'ın yıllık bazda gelirleri 1 milyar doları aşabilir."


Daha Fazla Oku

    merkeziyetsiz finansdefibernstein

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Seviyesinde Adeta Boğuşuyor

14 Haziran 2024 16:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk