Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bernstein: Birleşmenin Ardından Ether'in Benimsenmesi Bekleniyor

Merge’den sonra yatırım perspektifinden bakıldığında, Ethereum'un token emisyonları yaklaşık %90 oranında azalacak fakat yeni ekonomik model, token yakma ile birleştiğinde, yüksek talep dönemlerinde negatif token emisyonuna yol açabilir.

16 Eylül 2022 15:03

Güncellenme: 17 Eylül 2022 21:50

Bernstein, Ethereum Vakfı'nın Perşembe günü erken saatlerde Birleşmeyi başarıyla tamamlamasının, blok zincirinin token’ı ether'in (ETH) güçlü bir şekilde kurumsal olarak benimsenmesine yol açacağını söyledi.


Bernstein, "Blok zincirinin, ekonomik geçişi ölçeklenebilirlik yol haritası ve üzerine kurulan canlı dijital ekonomi göz önüne alındığında, dijital varlık lideri olarak ortaya çıkıyor olacak" dedi. Ayrıca Bernstein, lider pazar payı, piyasa kapitalizasyonu ve likiditesiyle etherin kurumsal olarak benimsenmesinin beklendiğini dile getirdi.


#15537394 blok numarası, proof-of-stake (POS) sistemi altında doğrulanan ilk blok oldu ve yaklaşık 45 ETH ödendi. Bernstein, doğrulayıcı katılım oranının yaklaşık% 95 olduğunu ve geçişten birkaç dakika sonra "zincirin sonuca ulaştığını" söyledi.


Merge, Ethereum blok zinciri için planlanan beş yükseltmeden ilkiydi.


Gautam Chhugani ve Manas Agrawal yazılarında, Merge’ün aslında başarılı olmasının sebebinin  yıllarca süren planlamanın sonucu olduğunu ve Vakfın "Ethereum'u dünyanın en büyük merkeziyetsiz bir bilgi işlem ağına dönüştürmek" için yol haritasında önemli bir dönüm noktsı olduğunu belirttiler. 


Yatırım perspektifinden bakıldığında, Ethereum'un token emisyonları yaklaşık %90 oranında, ağın enerji kullanımı yaklaşık %99 oranında azaltılacak ve ETH sahipleri de artık staking verimi elde edebilecek.


Merge’ü takip eden yeni ekonomik model, token yakma ile birleştiğinde, yüksek talep zamanlarında negatif token emisyonlarına yol açabilir. Bu, toplam ether arzı üzerinde bir tavan belirliyor ve sonuç olarak "dijital kıtlık" getirebilir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye’nin Kripto Yasası’nda Hangi Kripto Varlık Çeşitleri Tanımlanıyor

27 Mayıs 2024 10:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk