Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bazı Kullanıcılar Optimism Token’ları Resmi Dağıtımından Önce Edinmiş

Bazı Kullanıcılar Optimism Token’ları Resmi Dağıtımından Önce Edinmiş

31 Mayıs 2022 22:05

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 22:08

Projenin Discord kanalında moderasyonu üstlenen Optimism’den bir yetkili bazı kullanıcıların ekip henüz dağıtımla ilgili testleri yaparken doğrudan akıllı kontratla etkileşime girerek token’ları edindiklerini söyledi.


Optimism’in kontrolünde geçen ay yayımlanan bir blog paylaşımında söz konusu dağıtımın “bir dağıtım sezonunun” başlangıcı olarak görüldüğü belirtiliyordu. Optimism ekibi dağıtımların tarihlerine dair net bir açıklama yapmaktan kaçındı.


Ancak konuya yakın birçok kaynağın verdiği bilgiye göre Optimism’in ilk dağıtımı Salı günü olacaktı. Bu erken edinme haberleri nedeniyle söz konusu dağıtımın ertelenip ertelenmeyeceği belirsizliğini koruyor.


Bu yazı hazırlanırken Optimism’in Twitter hesabından bir açıklama gelmemişti. 


Optimism ekibinden olan Discord kullanıcısı Billy161 bunun doğru olmadığını belirtti. “Bu tür bir token dağıtımın getirebileceği, muazzam yükü dengeleyecek altyapısal çalışmalar yapıyoruz. Kontrolden çıkmış gibi davranan merkezi borsaların aşırı talebi söz konusu ve bu da bir dalga oluşturuyor.”


Kripto borsası OKX Salı günü ABD saatiyle 18.15’de Optimism’in OP/UST ve OP/USC çiftlerini işleme açacağını duyurdu.


Optimism kullanıcıları, Twitter’da bazı tarafların diğerlerinden daha önce token’ları edinebildiklerinden ve bunun fiyatı etkileyebileceğinden dem vurarak öfkelerini dile getirdiler.


Optimism’in dağıtım whitepaper’ına göre ilk dağıtım, Optimism ekosistemine ve projelerine erken aşamada dahil olanları ödüllendirecek biçimde gerçekleşecek. 


Aynı belgeye göre Optimism’in OP token’larını almaya hak kazanan 248.699 adres bulunuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk