Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Baby Boomer'lar Kripto Konusunda Daha Temkinli

Bybit ve Toluna raporuna göre Boomer kuşağı, yatırımları araştırmak için genç nesillere göre yüzde 50 daha fazla zaman harcıyor

26 Ocak 2023 12:58

Güncellenme: 26 Ocak 2023 14:10

Kripto para borsası Bybit ve Toluna, kripto yatırımcı davranışı ve okuryazarlık bulgularının yer aldığı bir rapor yayımladı. Rapora göre Boomer kuşağı, yatırımları araştırmak için genç nesillere göre yüzde 50 daha fazla zaman harcıyor. Ayrıca Baby Boomers kuşağının yüzde 50’inden daha fazlası, bir karar vermeden önce birkaç gün kadar kendi araştırmalarını yürütüyor ve daha sofistike taktikler kullanıyor.


Rapor diğer yandan, Kuzey Amerikalı yatırımcıların yüzde 64'ünün yatırım araştırmaları için iki saatten daha az zaman harcadığını veya hiç araştırma yapmadığı gerçeğini de ortaya koyuyor.  


19 farklı pazardaki tüketici görüşlerinden elde edilen verilere dayanan rapora göre yatırımcılar, merkezi kripto borsalarını (CEX) daha derinlemesine incelemeye hazır, CEX iş uygulamalarına itibar faktörlerinden yüzde 30 daha fazla değer veriyor.


Araştırma yatırımcıların düzenlemelere yönelik beklentilerini de ortaya koyuyor. Buna göre kripto yatırımcılarının yüzde 50'si daha net düzenlemeler bekliyor. Bybit adına raporla ilgili açıklamalarda bulunan Bybit Kripto İçgörü Yöneticisi Charmyn Ho, “Yeni kripto yatırım okuryazarlığı raporumuz, kripto yatırımcılarının tutum ve davranışlarını ortaya koyarak, sektöre ve uzun vadede sektöre tutkulu olduklarını gösteriyor" diyor ve ekliyor: "Kripto yatırımcı topluluğunun eğitim ihtiyaçlarını ve endüstrinin onlara daha iyi hizmet verebilmek için nasıl geliştirilebileceğini anlamada önemli bir adım." 


Daha Fazla Oku

    BybitKripto yatırımı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk