Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ayı Piyasası Tam Gaz Devam mı Ediyor? Yoksa Düzlüğe Çıkılacak mı?

Küresel piyasaların gözü Fed Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günkü açıklamalarına kilitlenmişken, kripto paralar ise yatay bir seyir izliyor.

25 Ağustos 2022 10:56

Güncellenme: 25 Ağustos 2022 12:45

Geçen haftaki sert düşüşün ardından 21 bin dolar seviyesine tutunmaya çalışan Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1,48’lik yükseliş sergilerken 21 bin 675 dolar bandında işlem görüyor. CoinDesk’e konuşan blok zinciri geliştiricisi ve hızlandırıcı programı Laguna’nın CEO’su Stefan Rust, “Bitcoin henüz dip seviyeyi görmüş ve kripto kışı da bahara dönmüş değil” diye konuşuyor.


Ethereum Vakfı’ndan gelen resmi açıklamaya göre piyasanın dört gözle beklediği Birleşme’nin tarihi belli oldu: 6 Eylül’de proof-of-stake konsensus mekanizmasına geçecek Ethereum’un değeri diğer kripto paraların yatay performansından görece daha iyi konumda. Son 24 saatte yüzde 4,60’lık değer kazanan dünyanın piyasa değeri bakımından en değerli ikinci kripto parası, 1,701 dolardan işlem görüyor.


Binance Coin (BNB) yüzde 3,33, XRP yüzde 1,96, Cardano da yüzde 2,67 artış kaydetmiş durumda.


Başta Fed’in üst üste üç defa 75 baz puanlık faiz artırımına gitme ihtimali hem hisse senedi hem de kripto piyasalarını endişeye sürüklemişti. Ancal aynı zamanda Powell’dan gelecek açıklamalara dair umudunu koruyanlar da var: CoinDesk’e konuşan Brookings Institution araştırmacısı ve Wall Street Journal ekonomi editörü Helene Braun, “Powell’ın piyasaları rahatlatacağını umuyorum. Fed’in tahminleriyle sahadaki verilerin uyuşmazlık göstermesiyle piyasayı yönlendirebilecek şansı elinde tuttuğunu biliyor” diye konuşuyor.  


Son 24 saatin en çok kaybettirenleriyse yüzde 10,67’lik düşüşle Keep Network (KEEP) olurken, Kyber Network (KNC) yüzde 2,56’lık, Bitcoin Cash (BCH) yüzde 2,18, Waves de yüzde 1,84’lük değer kaybetti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk