Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Ayı Piyasası Bitiyor mu?

Bazı analistlere göre ışık görünmüş olabilir.

8 Haziran 2022 07:08

Güncellenme: 8 Haziran 2022 08:50

Birçok göstergeye bakıldığında bitcoin’in ayı piyasasının ortasına veya sonuna yaklaştığı görülüyor. Örneğin, arz edilen tüm BTC’nin ortalama maliyet bazını gösteren realize edilmiş fiyat modeli şu anda 23.600 dolarda. Bazı analistler bunu önemli bir destek seviyesi olarak görüyor ve düşük bir fiyat olarak değerlendiriyor. 


Kripto verileri alanında çalışan Glassnode, bir blog paylaşımında, “Genelde piyasanın bütününü kapsayan maliyet bazı veya realize edilmiş fiyatın çok net bir destek döngüsü olur. Genelde bitcoin’in işlem gördüğü günlerin yüzde 84,9’unda bu seviyenin üzerinde kapanışlar gerçekleşir diğer bir deyişle kapanışların yüzde 15,1’i bu seviyenin altında kalır” yorumunda bulunuyor. 


Bir dip seviyenin belirlenmesi için BTC’nin realize fiyat seviyesinin üzerine geri dönmesi gerekir. Geçmişteki ayı piyasalarının sonunda böyle olmuştu. Bu, piyasa katılımcılarının henüz dirençlerini kaybetmediklerini ve satışa başlamadıklarını gösterir. 

FxPro’da analist olan Alex Kuptsikevich CoinDesk’e verdiği görüşte, “bitcoin ayı piyasası henüz sona ermedi. Ancak bayağı bir ilerledik. Piyasada kısa vadeli yatırımcıların halihazırda satışa geçtikleri söyleniyor” diyordu.


Orta vadeli bakan yatırımcıların ve bazı uzun vadeli yatırımcıların harekete geçmesi ve alıcıları düşük fiyattan alıma geçirmeleri ile boğa piyasası başlayabilir. Kuptsikevich’e göre “BTC’nin fiyatının 2017’lerdeki yüksek seviyelere dönmediği durumda bu seviyeye ulaşmak mümkün olmayacak.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Varlık Borsalarının Kuruluş ve Uyum Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

21 Şubat 2024 16:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk