Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Aya Fırlatılacak DOGE-1 Uydusuna Bağlı Token’lar Yükselişte

Geçtiğimiz hafta boyunca GEC token fiyatları dört katına çıkarken XI token’ları yüzde 35 arttı.

7 Aralık 2023 12:36

Güncellenme: 7 Aralık 2023 12:51

Uzay lojistiği ve enerji şirketi Geometric Energy Corporation'a bağlı iki token, şirketin Dogecoin temalı bir uydu olan DOGE-1'i ayın yörüngesine yerleştirmesinin hemen öncesinde yükselişe geçiyor.


Fırlatmanın 12 Ocak'ta ABD'deki Kennedy Uzay Merkezi'nden bir SpaceX roketiyle yapılması planlanıyor.


Şirket tarafından geliştirilen GEC token’ı geçtiğimiz hafta dört katına çıktı. Uyduda görüntülenecek reklamların ödemelerinde kullanılan XI token’ı ise aynı dönemde yüzde 36 arttı. On-chain verilere göre, token’lar 30 milyon doların biraz üzerinde bir piyasa değerine ve 6,000'den fazla bireysel müşteriye sahipler.


Geometric Energy, Mayıs 2021'de DOGE-1 uydusunu 2022 yılında SpaceX Falcon 9 roketiyle fırlatacaklarını duyurmuştu. Görev ücretlerinin tamamı, SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın da desteğini kazanan dogecoin (DOGE) ile ödendi.


Geometric Energy'nin kurucusu Samuel Reid'e göre, SpaceX duyurunun yapıldığı zamandan bu yana fırlatma için gerekli onayları almakla uğraştı. Şimdi ise DOGE-1 planı gerçekleşmeye bir adım daha yaklaştı.Dogecoin geliştiricileri, bu ayın başlarında Pittsburg merkezli firma Astrobotic tarafından planlanan bir fırlatmada fiziksel bir dogecoin token’ının da fırlatılabileceğini açıkladı. Görevin 23 Aralık’ta gerçekleştirilmesi planlanıyor. Roket hükümetlerden, şirketlerden, üniversitelerden ve NASA'nın Ticari Ay Yükü Hizmetleri (CLPS) girişiminden 21 yük taşıyor olacak.


Daha Fazla Oku

    spacexDOGEDogecoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Fidelity International, JPMorgan'ın Blok Zincirinde Para Piyasası Fonu Tokenize Ediyor

10 Haziran 2024 17:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk