Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Avustralya Kripto ETF Piyasası Ufuktaki İki Spot Fon İle Daha da Isınıyor

Avustralya Kripto ETF piyasası yeni başlatılacak iki yeni spot fon ile daha hareketli günlere ilerliyor

20 Nisan 2022 14:37

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:08

Avustralya'da kripto borsasında işlem gören fonlar pazarı, 21Shares'ten iki spot ETF'nin önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesi ve Cosmos Asset Management'ın bir teklifine katılmasıyla daha hareketli ve sıcak günlere yelken açıyor.


Şirket Salı günü yaptığı açıklamada , 30 küresel borsada işlem gören ürünle ve yönetimi altındaki 2,5 milyar dolarlık varlığa sahip 21Shares'in bir bitcoin ETF ve bir Ether ETF başlatmak için ETF Securities ile ortaklık anlaşması imzaladığını belirtti.


Sözkonusu ürünler, Avustralya'da doğrudan varlıklara yatırım yapan ilk ürünler olacak. Cosmos Asset Management'ın ETF'si, spot bitcoin yerine merkezi Toronto’da bulunan Purpose Bitcoin ETF’ye yatırım yapıyor.


Her iki fonun da 27 Nisan'dan itibaren Cboe Borsası'nda listeleneceği ve fiyatlarının Avustralya doları karşısında takip edileceği açıklandı.


ETF Securities Australia'nın yönetim kurulu başkanı Graham Tuckwell, ikonu ile ilgili olarak “İki ürün de yatırımcılara cüzdanlarını korumak ve riski yönetmek zorunda kalmadan güvenli bir şekilde düzenlenmiş bir ortamda kripto ticareti yapma şansı veriyor” yorumunu yaptı.


Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun bir bitcoin ETF'yi listeleme konusundaki muhafazakar duruşunu yatırımcılar için büyük bir kayıp olarak nitelendiren VanEck direktörü Gabor Gurbacs ise ABD’li düzenleycileri tutumları nedeniyle eleştirdi.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk